Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیام رهبر کاتولیک‌های جهان به دومین رئیس ‌جمهوری‌ کاتولیک تاریخ آمریکا

جو بایدن در دیدار با پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۶
جو بایدن در دیدار با پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۶ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای بایدن، مانند شماری از دیگر سیاستمدارن کاتولیک گفته است که شخصا با سقط جنین مخالف است اما نمی‌تواند عقیده‌اش را به دیگران تحمیل کند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از جو بایدن، رئیس جمهوری تازهٔ ایالات متحده خواست تا صلح و آشتی را گسترش بدهد. این درحالی است که اسقفان کاتولیک آمریکا موضع جو بایدن را در قبال سقط جنین محکوم کرده‌اند.

پاپ فرانسیس بلافاصله پس از مراسم تحلیف رئيس جمهوری در پیام کوتاهی خواستار آن شد وی برای رسیدن به جامعه‌ای تلاش کند که از عدالت و آزادی راستین برخوردار باشد، جامعه‌ای که به حقوق و کرامت همه، به‌ویژه فقرا، آسیب‌پذیران و آنها که صدایی ندارند احترام بگذارد.

وی همچنین گفت:‌ «همچنین از خدا می‌طلبم تو را یاری کند تا صلح و آشتی و تفاهم را در ایالات متحده و در میان کشورهای جهان پرورش دهی تا خیر مشترک جهان را توسعه دهی.»

پاپ که همزمان با هجوم هواداران دونالد ترامپ، رئيس جمهوری پیشین آمریکا به ساختمان کنگره گفته بود این خشونت‌ها وی را «بهت‌زده» کرده است در پیام روز چهارشنبهٔ خود خطاب به او گفت: «بحران‌های عظیمی که کل خانوادهٔ بشر با آن روبروست، پاسخی دوراندیشانه و متحدانه می‌طلبد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خوزه گومز، اسقف لس‌آنجلس و رئيس شورای اسقفان کاتولیک آمریکا، معنویت رئیس جمهوری تازهٔ این کشور را ستود و اعلام کرد که «گواهی پرشور» آقای بایدن بر این که ایمان او در سختی‌ها به یاری‌اش آمده و نیز تعهد او را به امداد فقرا قابل تقدیر بر شمرد.

اما اسقف لس‌آنجلس همچنین افزود که او و همکارانش همچنان با موضع بایدن در قبال بسیاری از مسائل اخلاقی از جمله سقط جنین مقابله خواهند کرد، گرچه شماری از اسقفان آمریکا او با موضع‌گیری رئيس شورای اسقفان در قبال دولت جدید همصدا نشده‌اند.

آقای بایدن، مانند شماری از دیگر سیاستمداران کاتولیک، گفته است که شخصا با سقط جنین مخالف است اما نمی‌تواند عقیده‌اش را به دیگران تحمیل کند. نخستین رئیس جمهوری کاتولیک آمریکا جان اف کندی بود. هیچ‌کدام از رؤسای جمهوری آمریکا علنا ناخداباور معرفی نشده‌اند.

پاپ فرانسیس با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین و پروتستان ایالات متحده رابطه بسیار سردی داشت و با شماری از سیاست‌های او، از جمله در زمینهٔ مهاجرت علنا مخالفت کرد. این در حالی است که بسیاری از اقلیت کاتولیک‌های محافظه‌کار آمریکایی جزو حامیان ترامپ بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران جهان چگونه به مراسم تحلیف جو بایدن واکنش نشان دادند؟

جو بایدن: از نامزدی در انتخابات کناره‌گیری کردم تا ملت آمریکا متحد شود

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ چه کسی معاون کامالا هریس می‌شود؟