Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبران جهان چگونه به مراسم تحلیف جو بایدن واکنش نشان دادند؟

برخی از رهبران جهان که به انتقال قدرت در کاخ سفید تاکنون واکنش نشان داده‌اند
برخی از رهبران جهان که به انتقال قدرت در کاخ سفید تاکنون واکنش نشان داده‌اند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی امروز با ادای سوگند جو بایدن انتقال قدرت در کاخ سفید انجام و دوره چهار ساله ریاست جمهوری نامزد دموکرات‌ها آغاز می‌شود که برخی از رهبران جهان پیشاپیش به استقبال از این رویداد رفتند.

آگهی

در حالی امروز با ادای سوگند جو بایدن انتقال قدرت در کاخ سفید انجام و دوره چهار ساله ریاست جمهوری نامزد دموکرات‌ها آغاز می‌شود که برخی از رهبران جهان پیشاپیش به استقبال از این رویداد رفتند. 

بریتانیا

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در پارلمان این کشور گفت: «مشتاقانه منتظر همکاری با او [بایدن] و دولت جدید او، تقویت مشارکت بین کشورهایمان و کار بر روی اولویت‌های مشترکمان هستم.»

وی اولویت‌های مشترک را مقابله با تغییرات آب و هوایی، احیا و بازسازی بعد از پایان همه‌گیری کووید-۱۹ و تقویت امنیت بین دو کشور عنوان کرد.

اروپا

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در توییتی نوشت: «ایالات متحده بازگشت و اروپا آماده است. برای برقراری ارتباط مجدد با یک شریک قدیمی و مورد اعتماد تا روح تازه‌ای به اتحاد عزیز خود ببخشیم. من مشتاقانه منتظر همکاری با جو بایدن هستم.»

توییت رئیس کمیسیون اروپا

آلمان

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان در بیانیه ویدئویی گفت: «امروز روز خوبی برای دموکراسی است. [دموکراسی] در ایالات متحده آمریکا با چالش‌های بزرگی روبرو شده و تحمل کرده است.»

وی تاکید کرد از اینکه امروز جو بایدن به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد و به کاخ سفید نقل مکان می‌کند بسیار احساس آرامش کرده است.

وی افزود: «می‌دانم که بسیاری از مریم آلمان نیز این احساس را دارند.»

ایتالیا

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز سه‌شنبه در پارلمان این کشور گفت: «منتظر ریاست جمهوری بایدن هستیم که با توجه به ریاست ایتالیا بر گروه ۲۰ بلافاصله با هم کار خواهیم کرد. یک برنامه مشترک قوی داریم.»

اسپانیا

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا نیز گفت: «پیروزی [در انتخابات] بایدن نشان دهنده پیروزی دموکراسی است.»

وی تاکید کرد: «پنج سال پیش ما فکر کردیم ترامپ یک شوخی بد بود اما پنج سال بعد فهمیدیم که او قدرتمندترین دموکراسی جهان را به خطر انداخت.»

ایران

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز اعلام کرد در صورتیکه آمریکا به برجام برگردد آماده بازگشت به تعهدات هسته‌ای خواهد بود.

رئیس دولت ایران با اعلام آنکه دونالد ترامپ «سیاست بلد نبود» گفت: «کسانی که امروز وارد کاخ سفید می‌شوند در سیاست بوده‌اند و مسائل سیاسی را می‌فهمند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام رهبر کاتولیک‌های جهان به دومین رئیس ‌جمهوری‌ کاتولیک تاریخ آمریکا

مراسم تحلیف بایدن؛ پرچم‌ها جای آدم‌ها را گرفتند

دیوان عالی کره جنوبی در تصمیمی تاریخی حقوق زوج‌های همجنس‌گرا را به رسمیت شناخت