عکسی از برنی سندرز در مراسم تحلیف بایدن که دستمایه طنز و ابتکارات شد

برنی سندرز در مراسم تحلیف جو بایدن
برنی سندرز در مراسم تحلیف جو بایدن Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عکسی از برنی سندرز، سناتور ۷۹ ساله ایالت ورمانت در مراسم تحلیف جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا با کاپشن قهوه‌ای-سبز رنگ و دست‌کش‌های بافتنی در حالی که از سرما خود را جمع کرده‌ بود و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دور از دیگران نشسته بود، در شبکه‌های اجتماعی دستمایه طنز و برخی ابتکارات شد.

آگهی

عکسی از برنی سندرز، سناتور ۷۹ ساله ایالت ورمانت در مراسم تحلیف جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا با کاپشن قهوه‌ای-سبز رنگ و دست‌کش‌های بافتنی در حالی که از سرما خود را جمع کرده‌ بود و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دور از دیگران نشسته بود، در شبکه‌های اجتماعی دستمایه طنز و برخی ابتکارات شد.

برخی از کاربران توییتر وی را ستودند و گفتند سندرز که دو بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است، حتی در چنین واقعه تاریخی بسیار ساده لباس پوشیده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه سی بی اس درباره نحوه لباس پوشیدن خود گفت: «می‌دانید! در ورمانت ما لباس گرم می‌پوشیم و چیزهایی در مورد سرما می‌دانیم، خیلی هم در قید و بند مد نیستیم، می‌خواهیم گرم باشیم. و این همان کاری است که امروز انجام دادم.»

می‌دانید! در ورمانت ما لباس گرم می‌پوشیم و چیزهایی در مورد سرما می‌دانیم، خیلی هم در قید و بند مد نیستیم، می‌خواهیم گرم باشیم. و این همان کاری است که امروز انجام دادم
برنی سندرز

کاربران شبکه‌های اجتماعی این عکس را که برندان اسمیالوفسکی، عکاس خبرگزاری فرانسه گرفته است، در عکس‌های شناخته شده دیگر یا موقعیت‌های دیگر جاسازی کردند (meme ).

به طور مثال او را سوار مترو نشان دادند یا او را در عکس معروف سفر انسان به کره ماه کنار پرچم آمریکا قرار دادند. حتی برخی از کاربران عکس او را کنار یکی از عکس‌های اخیر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران گذاشتند.

برخی از این عکس‌ها را می‌توانید در این توییت‌ها مشاهده کنید: 

عکس معروف برنی سندرز گویی در مترو سوار شده است و هدفن روی گوشش قرار دارد

سایتی نیز بلافاصله راه اندازی شد و اعلام کرد که هر آدرسی که دوست دارید در آن وارد کنید تا با استفاده از عکس‌های نقشه گوگل، عکس معروف سندرز را حتی روبروی خانه شما نمایش دهد. 

گوگل
با دادن آدرس یورونیوز، می‌توان اینگونه تصویر سندرز را روبرو ساختمان یورونیوز قرار دادگوگل

برخی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی دنباله این موج توییتری را گرفتند و این عکس معروف سندرز را در فضاهای شناخته شده در ایران مثل خیابان انقلاب و کنار بساط کتاب فروش‌های دور گرد یا داخل عطاری قرار دادند.

برخی نیز شوخی‌هایی را با عکس اصلی کردند. کاربری نوشت: «وقتی وسط زمستان عروسی را در باغ می‌گیرند.»

یا کاربر دیگر نوشت که برنی سندرز انگار آمده بود از داخل فر کیک بردارد.

ماجرای دستکش‌های سندرز چه بود؟

دستکش‌های بافتنی این سناتور آمریکایی که مورد توجه قرار گرفت، داستانی کوچک پشت آن است. روبی کرامر، روزنامه‌نگار درباره این داستان می‌گوید: «این دستکش‌ها را جن الیس، معلم ساکن روستایی در ورمانت بافته است. او دو سال پیش این دستکش‌ها را به سندرز داد و این سناتور در زمان مبارزات انتخاباتی از آن‌ها استفاده کرد. این دستکش‌ها از نخ لباس‌ بافتنی کهنه و پلاستیک‌های بازیافتی بافته شده است.»

عکس‌های دستکش‌های هنر دست این معلم، در حساب کاربری او در توییتر سال گذشته منتشر شده بود بعد از مراسم تحلیف بایدن مورد توجه بسیاری قرار گرفت. وی در توییتی خطاب به افرادی که نسبت به دستکش‌های برنی سندرز علاقه نشان دادند گفت: «واقعا یک روز شگفت انگیز و تاریخی بوده است. من چقدر خوشحال هستم که برنی آن‌ها [دستکش‌ها] را در مراسم تحلیف پوشید. متاسفانه من دیگر دستکشی برای فروش ندارم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک‌های خیریه‌ با تصویر معروف سندرز؛ از لباس ۲ میلیون دلاری تا عروسک قلاب‌بافی شده

حمایت سندرز از بایدن، اتحادی با هدف شکست ترامپ

برنی سندرز: تحریم‌های آمریکا علیه ایران نباید به «فاجعه انسانی» دامن بزند