ترامپ رفت

دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ
دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونویز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در سخنان خود در پایگاه هوایی اندروز گفت که «ما به یک شکلی باز خواهیم گشت».

آگهی

دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی قبل از برگزاری مراسم جو بایدن، کاخ سفید را با بالگرد ترک کرد.

دونالد ترامپ به همراه همسرش ملانیا ترامپ با بالگرد به پایگاه هوایی اندروز رفت و پس از برگزاری مراسم نظامی در این پایگاه، واشنگتن را با هواپیمای رئیس جمهوری ترک کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پایگاه هوایی اندروز در سخنانی چهار سال دوره ریاست جمهوری خود را «فوق العاده» توصیف کرد. وی همچنین گفت که خانواده‌اش برای آمریکا تلاش زیادی انجام دادند. او از همسرش، ملانیا ترامپ به طور ویژه تشکر کرد.

دونالد ترامپ، نخستین رئیس جمهوری آمریکا از سال ۱۸۶۹ میلادی است که در مراسم انتقال قدرت و تحلیف رئیس جمهوری بعدی حاضر نشد.

دونالد ترامپ در سخنان خود در پایگاه هوایی اندروز گفت که «ما به یک شکلی باز خواهیم گشت». او همچنین از مایک پنس معاون خود طی چهار سال گذشته تشکر کرد. با این حال مایک پنس در این مراسم حضور نداشت و در عوض در مراسم تحلیف جو بایدن با همسرش حضور داشت. دونالد ترامپ در سخنانش از جو بایدن، جانشین خود نام نبرد. فرزندان دونالد ترامپ در مراسم خداحافظی پدرشان در پایگاه هوایی اندروز حضور داشتند.

هواپیمای حامل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سپس پایگاه هوایی اندروز را به مقصد ایالت فلوریدا ترک کرد. «ایرفورس وان» بعد از حدود دو ساعت طی مسیر در فلوریدا بزمین نشست.

مجلس سنا قرار است به زودی جلسه محاکمه دونالد ترامپ را به اتهام «تشویق به شورش» برگزار کند.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته با ۲۳۲ رای در مقابل ۱۹۷ رای طرح استیضاح دونالد ترامپ را تصویب کرد. نانسی پلوسی، رئیس این مجلس باید این طرح را برای رسیدگی و برگزاری جلسات محاکمه دونالد ترامپ به مجلس سنا بفرستد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنجکاوی‌ برای آگاهی از محتوای نامه ترامپ به بایدن؛ یک نامه جعلی منتشر شد

رمزهای «کیف اتمی» ایالات متحده در دستان جو بایدن

میراث ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای آمریکا چه بود؟