موج جدید تقاضای خرید ملک در اسپانیا از طرف بریتانیایی‌ها

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
جزیره مایورکا اسپانیا
جزیره مایورکا اسپانیا   -  Copyright  Christof Stache /AP

آمارها نشان می دهند تنها در اولین هفته ماه ژانویه شمار بریتانیایی ها که مایل به خرید خانه در اسپانیا هستند، تا ۴۰ درصد افزایش پیداکرده است.

یک بنگاه مشهور املاک و مستغلات، تیلور ویمپلی، می گوید موج جدیدی از بازدیدهای مجازی و آنلاین از املاک در مناطق بیشتر گردشگری اسپانیا توسط شهروندان بریتانیایی در هفته های اخیر صورت گرفته است.

علاوه بر بریتانیایی ها، شهروندان آلمانی ۵۵ درصد و بلژیکی ها با ۴۴ درصد متقاضیان اصلی خرید ملک در اسپانیا هستند، املاک و مستغلاتی که بیشتر برای گذراندن تعطیلات مورد استفاده قرارمی گیرند.

مدیر بازاریابی تیلور ویمپی اسپانا ، مارک پریچارد، می گوید: « متأسفانه هم اکنون انگلیس و آلمان در قرنطینه هستند و در اسپانیا و فرانسه و سایر کشورها محدودیت های گسترده ای وجود دارد. اما به معنی این نیست که شهروندان به فکر داشتن خانه ای در آفتاب نگردند.»

به نظر می رسد افزایش تقاضای بریتانیایی ها از اول ژانویه با خروج نهایی این کشور از اتحادیه اروپا هم مرتبط است.

 شهروندان بریتانیایی از اول ژانویه دیگر نمی توانند بیش از سه ماه را در خانه ای برای تعطیلات در اتحادیه اروپا سپری کنند. اما درصورتی که اقامت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند می توانند همانند گذشته در اتحادیه بمانند. شاید به همین دلیل هم باشد که برخی از شهرندان بریتانیایی که امکان خرید دارند، اسپانیا را برای اقامت خود برگزیده اند.