موج جدید تقاضای خرید ملک در اسپانیا از طرف بریتانیایی‌ها

جزیره مایورکا اسپانیا
جزیره مایورکا اسپانیا Copyright Christof Stache /AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمارها نشان می دهند که تنها در اولین هفته ماه ژانویه، اولین ماه پس از جدایی نهایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، نرخ تقاضای خرید ملک در اسپانیا از سوی بریتانیایی ها تا چهل درصد افزایش پیداکرده است.

آگهی

آمارها نشان می دهند تنها در اولین هفته ماه ژانویه شمار بریتانیایی ها که مایل به خرید خانه در اسپانیا هستند، تا ۴۰ درصد افزایش پیداکرده است.

یک بنگاه مشهور املاک و مستغلات، تیلور ویمپلی، می گوید موج جدیدی از بازدیدهای مجازی و آنلاین از املاک در مناطق بیشتر گردشگری اسپانیا توسط شهروندان بریتانیایی در هفته های اخیر صورت گرفته است.

علاوه بر بریتانیایی ها، شهروندان آلمانی ۵۵ درصد و بلژیکی ها با ۴۴ درصد متقاضیان اصلی خرید ملک در اسپانیا هستند، املاک و مستغلاتی که بیشتر برای گذراندن تعطیلات مورد استفاده قرارمی گیرند.

مدیر بازاریابی تیلور ویمپی اسپانا ، مارک پریچارد، می گوید: « متأسفانه هم اکنون انگلیس و آلمان در قرنطینه هستند و در اسپانیا و فرانسه و سایر کشورها محدودیت های گسترده ای وجود دارد. اما به معنی این نیست که شهروندان به فکر داشتن خانه ای در آفتاب نگردند.»

به نظر می رسد افزایش تقاضای بریتانیایی ها از اول ژانویه با خروج نهایی این کشور از اتحادیه اروپا هم مرتبط است.

 شهروندان بریتانیایی از اول ژانویه دیگر نمی توانند بیش از سه ماه را در خانه ای برای تعطیلات در اتحادیه اروپا سپری کنند. اما درصورتی که اقامت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند می توانند همانند گذشته در اتحادیه بمانند. شاید به همین دلیل هم باشد که برخی از شهرندان بریتانیایی که امکان خرید دارند، اسپانیا را برای اقامت خود برگزیده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش جزیره که با قیمتی کمتر از یک آپارتمان در اروپا می‌توان آن‌ها را خرید

یک روز پس از برکسیت، بریتانیا ریاست گروه ۷ را برعهده گرفت

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند