واکنش فوری چین به شیوع دوباره کرونا در این کشور؛ ساخت قرنطینه‌گاه ۳ هزار واحدی

CCTV
CCTV Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در واکنش اضطراری به شیوع ویروس کرونا در شهر شیجیاژوانگ، مرکز استان هبی در شمال چین این کشور در تلاش است تا قرنطینه‌گاهی با سه هزار واحد مسکونی موقت بسازد. از این محل برای نگهداری افرادی که بناست مدتی را در قرنطینه سپری کنند استفاده خواهد شد.

آگهی

دولت چین در واکنش فوری به شیوع ویروس کرونا در شهر شیجیاژوانگ، مرکز استان هبی در شمال این کشور ساخت قرنطینه‌گاهی با سه هزار واحد مسکونی موقت را آغاز کرده است. بخش گائوچنگ با داشتن ۲۲۶ روستا قرنطینه شده و افراد دارای علايم به قرنطینه‌گاه فرستاده خواهند شد.

مساحت محل ساخت این قرنطینه‌گاه ۳۴ هکتار است. هر واحد مسکونی ويژه قرنطینه ۱۸ متر مربع مساحت دارد و گفته می شود که در آن تهیه و تدارک تمامی نیازهای فرد تحت مراقبت از مسائل پزشکی و درمانی گرفته تا حمام و آب و برق و بخاری و وای‌فای و تهویه مطبوع در نظر گرفته شده است.

سازه این بناها ساختار فولادی سبک دارد که از مزایای حمل و نقل راحت، نصب سریع و قابلیت بازیافت برخوردار است.

سه‌هزار کارگر شبانه‌روزی مشغول ساخت قرنطینه‌گاه هستند

در حال حاضر بیش از سه هزار کارگر که تست کرونای آنها منفی بوده برای ساخت این قرنطینه‌گاه به طور شبانه‌روزی مشغول کار شدند.

طبق اعلام مقام‌های محلی بخش گائوچنگ ۲۲۶ روستا با حدود ۸۰۰ هزار ساکن دارد. با مشاهده موارد ابتلا در این منطقه، بخش گائوچنگ به‌طور کامل قرنطینه شده است. پس از انتقال ساکنان به محل‌ قرنطینه قرار است روستاها هر روز به‌طور مرتب ضد عفونی شوند.

از روز پنجشنبه در استان هبی ۴۶۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۱۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس بدون نشانه و علايم آن از تاریخ ۲ ژانویه به اینسو را گزارش کرده است.

AP Photo
CCTVAP Photo
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت درباره زمان ایمنی جمعی در برابر کووید-۱۹ توضیح داد

آیا باید نگران موج چهارم بیماری کووید در ایران بود؟

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟