Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ انتقال قدرت به دولت جدید را پذیرفت

دونالد ترامپ و جو بایدن
دونالد ترامپ و جو بایدن Copyright ترامپ انتقال قدرت را پذیرفت
Copyright ترامپ انتقال قدرت را پذیرفت
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترامپ در جریان یک سخنرانی ویدیویی که در کاخ سفید ضبط شده بود، ضمن اعلام این موضوع، حمله به ساختمان کنگره را «شنیع» خواند و گفت: «من هم مثل همه آمریکایی‌ها از خشونت‌ها و بی‌قانونی و هرج و مرج خشمگین هستم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن محکوم کردن حمله برخی از هوادارانش به ساختمان کنگره اعلام کرد که در روز ۲۰ ژانویه (یکم بهمن) «دولت تازه سوگند خواهد خورد» و او هم اکنون بر انتقال «آرام، قانونمند و روان قدرت» تمرکز دارد.

دونالد ترامپ تا کنون هیچ گاه پیروزی جو بایدن را به رسمیت نشناخته بود و این نخستین بار است که او علنا از پذیرش پایان دوره ریاست جمهوری خود و تفویض قدرت به رئیس جمهوری منتخب سخن می‌گوید.

ترامپ در جریان یک سخنرانی ویدیویی که در کاخ سفید ضبط شده بود، ضمن اعلام این موضوع، حمله به ساختمان کنگره را «شنیع» خواند و گفت: «من هم مثل همه آمریکایی‌ها از خشونت‌ها و بی‌قانونی و هرج و مرج خشمگین هستم.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری آمریکا این ویدیو را در توییتر نیز منتشر کرد. این ویدیو نخستین پست توییتری او بود که پس از تعلیق ۱۲ ساعته حساب کاربری‌اش در توییتر همرسان شد.

دونالد ترامپ در حالی حمله به ساختمان کنگره را محکوم کرد که یک روز پیش از آن به هوادارانش گفته بود که آنها را «دوست دارد» و از آنها خواسته بود به آرامی محل را ترک کنند.

ترامپ در پیام خود گفت که به سرعت گارد ملی را برای برقراری امنیت و بیرون راندن مهاجمان مستقر کرده است. او با یادآوری این که آمریکا «کشور نظم و قانون است و خواهد بود»، گفت: «ما تازه یک انتخابات فشرده را پشت سر گذاشتیم و احساسات خدشه‌دار شده است. اما حالا باید بر اعصاب خود مسلط شویم و آرامش را برگردانیم و به کار مردم آمریکا رسیدگی کنیم.»

او گفت که هدفش از کارزار شکایت به دادگاه در مورد نتایج رأی‌گیری، «تنها اطمینان یافتن از سلامت انتخابات» و «دفاع از دموکراسی» در آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ اضافه کرد: «تمرکز من هم اکنون بر انتقال آرام، قانونمند و روان قدرت خواهد بود. اکنون وقت التیام و آشتی‌جویی است. ۲۰۲۰ سالی پر از سختی برای مردم بود. یک همه‌گیری آزارنده زندگی مردم را زیر و رو کرده، میلیون‌ها نفر را در خانه‌ها منزوی کرده، به اقتصادمان لطمه زده و جان تعداد بی‌شماری را گرفته است.»

رئیس جمهوری آمریکا که تنها چند روز به پایان دوره‌ ریاست جمهوری‌اش باقی است، درباره این دوره گفت: «خدمت به عنوان رئیس جمهوری برای من افتخار مهمی در زندگی بود. باید خطاب به همه هواداران خوبم بگویم که می‌دانم ناامید هستید، اما بدانید که سفر فوق‌العاده ما تازه شروع شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقامات آمریکا: اشغال کنگره پس از ۴ ساعت پایان یافت، ساختمان «امن» است

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان کیفری بین‌المللی را به دلیل حکم مربوط به اسرائیل تصویب کرد