موج استعفای منصوبان ترامپ؛ وزیر حمل و نقل کناره‌گیری کرد

ایلین چاو، وزیر حمل و نقل در دولت ترامپ
ایلین چاو، وزیر حمل و نقل در دولت ترامپ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلین چاو در حالی از مقامش کناره‌گیری کرد که شماری از اعضای کنگره خواستار برکناری دونالد ترامپ از ریاست‌جمهوری با استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی شده‌اند.

آگهی

ایلین چاو، وزیر حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که به دنبال حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن تصمیم گرفته است از مقام خود کناره گیری کند.

او به این ترتیب عالی ترین مقام دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده است که تاکنون خبر استعفایش در اعتراض به اشغال ساختمان کنگره منتشر شده است. ایلین چاو در حالی از مقامش کناره گیری کرد که شماری از اعضای کنگره خواستار برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری با استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی شده اند.

ایلین چاو گفته است که وزارت حمل و نقل تا زمان تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا به همکاری با تیم انتقالی او ادامه خواهد داد. جو بایدن پیش از این پیت بودجج، شهردار پیشین ساوت بند در ایالت ایندیانا را به عنوان گزینه خود برای تصدی وزارت حمل و نقل معرفی کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به پایان می رسد.

ایلین چاو همسر میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا است. رابطه دونالد ترامپ با میچ مک کانل پس از آنکه رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا پیروزی جو بایدن در کالج الکترال را به رسمیت شناخت به تیرگی گرائید.

ایلین چاو در دولت جورج بوش پسر به مدت هشت سال وزیر کار بود.

مایک مولوینی، رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید نیز اعلام کرده است که در اعتراض به حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن از مقام خود به عنوان فرستاده ویژه آمریکا در ایرلند شمالی استعفاء می دهد. متیو پوتینجر، معاون مشاور امنیت ملی ایالات متحده نیز روز پنجشنبه از مقامش کناره گیری کرد.

استفانی گریشم، رئیس کارکنان دفتر ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا نیز شامگاه چهارشنبه پس از اشغال ساختمان کنگره از سوی هواداران دونالد ترامپ از مقام خود استعفاء داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ تا زمان تحلیف بایدن امکان استفاده از فیسبوک و اینستاگرام را نخواهد داشت

یورش هواداران ترامپ به کنگره؛ آیا حوادث واشنگتن را می توان «کودتا» خواند؟

چگونه مایک پنس با استناد به «متمم ۲۵» می‌تواند ترامپ را از قدرت برکنار کند؟