رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از پنس خواست ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نانسی پلوسی می‌گوید هر روز از ۱۳ روز باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ ممکن است تبدیل به «نمایشی از وحشت» شود.

آگهی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس تا خواست با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ، را از ریاست جمهوری برکنار کند.

خانم پلوسی همچنین تاکید کرد که در این صورت دونالد ترامپ بار دیگر استیضاح خواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که برکناری آقای ترامپ «فوریت بسیار بالایی» دارد.

سخنان رئیس مجلس نمایندگان در حالی بیان می شود که اعضای این مجلس از هر دو حزب در مورد احتمال اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی و یا استیضاح دونالد ترامپ سخن گفته اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نانسی پلوسی افزود که هر روز از ۱۳ روز باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ ممکن است تبدیل به «نمایشی از وحشت» شود. او همچنین دونالد ترامپ را خطری «مرگبار» برای شهروندان آمریکا و دموکراسی این کشور توصیف کرد. 

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید کرد که در انتظار تصمیم مایک پنس، معاون رئیس جمهوری و دیگر اعضای کابینه دونالد ترامپ برای برکناری او از قدرت است. وی تهدید کرد که در صورت عدم برکناری رئیس جمهوری مجلس نمایندگان طرح استیضاح رئیس جمهوری را بار دیگر بررسی و تصویب خواهد کرد. 

نانسی پلوسی در بخش دیگری از سخنانش حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن را «بزرگترین هدیه» دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دانست.

کنگره آمریکا در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) را تائید کرد. نشست مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا پس از وقفه ای چند ساعته که به دنبال حمله گروهی از هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ایجاد شد نشست خود را از سر گرفتند.

در جریان اشغال ساختمان کنگره چهار نفر کشته شدند. 

دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به پایان می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مایک پنس: ما توانستیم ایران را در خاورمیانه منزوی کنیم

یورش هواداران ترامپ به کنگره؛ آیا حوادث واشنگتن را می توان «کودتا» خواند؟

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت