ترامپ: از مایک پنس خواسته‌ام در مقابل کنگره پیروزی جو بایدن را به رسمیت نشناسد

دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در واشنگتن سخنرانی کرد
دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در واشنگتن سخنرانی کرد Copyright Jacquelyn Martin/Copyright 2020 Jacquelyn Martin. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه از مایک پنس، معاونش خواست تا در مقابل کنگره پیروزی جو بایدن را به‌رسمیت نشناسد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از مایک پنس، معاونش خواست تا در مقابل کنگره پیروزی جو بایدن را به‌رسمیت نشناسد.

آقای ترامپ که براساس نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر با کسب ۲۳۲ رای کالج الکترال در برابر ۳۰۶ رای جو بایدن شکست خورده اعلام کرد هرگز شکست در انتخابات را نخواهد پذیرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده روزچهارشنبه در برابر هوادارانش که در خیابان‌های واشنگتن به نفع وی تجمع کرده بودند، گفت: «تنها چیزی که مایک پنس باید انجام دهد این است که از ایالت‌ها بخواهد تا بار دیگر صحت نتیجه انتخابات را بررسی کنند. به این ترتیب من دوباره رئیس جمهور خواهم شد و شما بار دیگر خوشبخت خواهید شد.» وی گفت در این انتخابات به شکل بی‌سابقه‌ای تقلب شده است.

گروهی از سناتورهای جمهوریخواه پیشتر اعلام کرده اند که به نتیجه انتخابات در مجلس سنا اعتراض خواهند کرد.

سخنرانی دونالد ترامپ ادامه دارد و وی همچنان ادعاهای خود در باره بروز تقلب گسترده در انتخابات را تکرار می‌کند. وی گفت من ۷۵ میلیون رای آوردم و آن‌ها (دموکرات‌ها) می‌گویند من پیروز نشده ام. وی از هوادارانش خواست تا با برگزاری تظاهرات به نتیجه انتخابات اعتراض کنند.

آقای ترامپ به شدت از مقام‌های ایالتی جمهوریخواه که با وی همراهی نکرده و در برابر نتیجه انتخابات مقاومت نکرده اند، انتقاد کرد.

همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ، جلسه کنگره ایالات متحده برای تایید صحت انتخابات برگزار می‌شود.

این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مایک پنس: ما توانستیم ایران را در خاورمیانه منزوی کنیم

آیا احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا در روزهای پایانی ترامپ وجود دارد؟

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد