مهمانی ۲۵۰۰ نفری شب سال نو در فرانسه؛ مهمان‌ها سرخوش، پلیس ناکام

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرانسه پس از چند روز تلاش سرانجام توانست به مهمانی زیرزمینی غیرقانونی پایان دهد.

آگهی

پلیس فرانسه پس از چند روز تلاش سرانجام توانست به مهمانی زیرزمینی غیرقانونی پایان دهد.

بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در منطقه بریتانی فرانسه با وجود قوانین سخت‌گیرانه دولت و منع رفت و آمد شبانه، در یک مراسم جشن سال نو که به صورت غیر قانونی و در یک انبار برگزار می‌شد، شرکت کرده بودند.

مقام‌های محلی می‌گویند تلاش کردند جلوی برگزاری این مراسم را بگیرند اما شرکت‌کنندگان برخورد خشونت آمیزی با پلیس داشته‌اند و حتی یک خودروی نیروهای امنیتی را آتش زده و چند خودروی دیگر نیز به دلیل برخورد بطری و سنگ صدمه دیده‌اند.

پلیس می‌گوید این مهمانان که تعداد آنها ۲ هزار و ۵۰۰ تخمین زده می‌شود از بخش‌های مختلف فرانسه و حتی از کشورهای دیگر همچون بریتانیا و اسپانیا خود را به محل برگزاری این جشن رسانده‌ بودند.

دادستان عمومی تحقیقات خود را در این رابطه شروع کرده است. از ۱۵ دسامبر در فرانسه قوانین منع رفت و آمد از ساعت ۸ شب تا ۶ صبح برقرار است اما مهمانان این جشن، بدون توجه به قوانین و محدودیت‌ها در این مراسم شرکت کرده‌اند.

بعد از تلاش‌های چند روزه پلیس، بالاخره نیروهای امنیتی توانستند روز شنبه ۲ ژانویه، به این مهمانی طولانی پایان دهند و برخی از شرکت کنندگان در این مراسم را دستگیر و برخی دیگر را جریمه کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که موسیقی زنده و انواع نوشیدنی در این مراسم برای مهمانان مهیا بوده و برخی از افراد نه تنها قصد پایان دادن به برگزاری این مراسم غیرقانونی را نداشتند که امیدوار بودند تا چندین روز همچنان در این انبار متروکه به جشن و پایکوبی بپردازند.

مقام‌های محلی می‌گویند به افرادی که از این محل خارج شده‌اند باید دست‌کم به مدت ۷ روز خود را قرنطینه نمایند.

ژرالد درمنین، وزیر کشور فرانسه پیشتر برای بررسی اوضاع در این رابطه نشست اضطراری برگزار کرده بود و دستور مسدود کردن کلیه مسیرهای خروجی به روی خودروهای شرکت‌کنندگان این مهمانی را صادر کرده بود.

برخی از مهمانان به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که تنها تعداد کمی از افراد فاصله‌گذاری اجتماعی را در طول این پارتی رعایت می‌کرده‌اند.

با وجود اینکه تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در فرانسه به بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده و از این تعداد حدود ۶۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند، همچنان گروهی در مقابل محدودیت‌های طولانی وضع شده برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا مقاومت می‌کنند.

پلیس فرانسه پیشتر به نیروهایش در سراسر کشور دستور داده افرادی که در مهمانی‌های زیرزمینی و غیرقانونی شرکت می‌کنند را شناسایی و جریمه کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ ۱۰۰ هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند

دستگیری نماینده پارلمان اروپا در سکس پارتی؛ عکس ضدهمجنسگرایانه در دفتر کار خبرساز شد

افشای هویت نماینده پارلمان اروپا که با نقض قرنطینه به «سکس پارتی» رفته بود