افشای هویت نماینده پارلمان اروپا که با نقض قرنطینه به «سکس پارتی» رفته بود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یوزف سایر در پارلمان اروپا
یوزف سایر در پارلمان اروپا   -  Copyright  AP Photo

یوژف سایر، سیاستمدار اهل مجارستان تنها دو روز پس از اعلام استعفای خود از عضویت در پارلمان اروپا پذیرفت که در «سکس پارتی» جنجالی اخیر در بروکسل حضور داشته است.

پلیس بروکسل روز جمعه گذشته به محل برگزاری یک «سکس پارتی» در طبقه بالای یکی از میکده های این شهر یورش برد. برگزاری این مهمانی که با برقراری روابط جنسی بین شرکت کنندگان همراه بود برخلاف مقررات قرنطینه در پایتخت بلژیک محسوب می شد. پلیس به همین دلیل ۲۵ نفر از جمله یک نماینده پارلمان اروپا را که حالا مشخص شده یوژف سایر بود دستگیر کرد.

یوژف سایر بابت نقض مقررات قرنطینه که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع شده عذرخواهی کرده و رفتار خود را «غیرمسئولانه» خوانده است. علاوه بر این نماینده پارلمان اروپا دستکم دو دیپلمات اتحادیه اروپا نیز در این «سکس پارتی» حضور داشتند. یوژف سایر روز یکشنبه اعلام کرده بود که به دلیل «فشار روانی» ناشی از فعالیت سیاسی تصمیم گرفته است تا از عضویت در پارلمان اروپا استعفاء دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او یکی از اعضای ارشد حزب حاکم فیدش در مجارستان به رهبری ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور محسوب می شود. یوژف سایر، ۵۹ ساله یکی از کسانی است که در نگارش قانون اساسی کنونی مجارستان در سال ۲۰۱۱ نقش داشت.

وی روز جمعه هنگام یورش پلیس بروکسل به محل «سکس پارتی» تلاش کرده بود تا از پنجره فرار کند. او استفاده از مواد مخدر در جریان این «سکس پارتی» را که اکثر شرکت کنندگان در آن مرد بودند رد کرده است.

یوژف سایر پس از بازداشت به دلیل اینکه برگه هویتی همراه نداشت به همراه ماموران به خانه خودش انتقال یافت تا هویت او احراز شود. بنا به گزارشها وی با ارائه گذرنامه دیپلماتیک خود مدعی شده بود که مصونیت دیپلماتیک دارد. یوژف سایر که همسرش یکی از وکلا و قضات سرشناس مجارستان است ضمن عذرخواهی از اعضای خانواده خود از آنها تقاضای بخشش کرده است. یوژف سایر و همسرش یک دختر دارند.