ترامپ ممنوعیت صدور گرین کارت و ورود کارگران خارجی را ۳ ماه دیگر تمدید کرد

Donald Trump
Donald Trump Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در حالی بار دیگر محدودیت‌ها برای مهاجران را تمدید کرده که تیم انتقال قدرت رئيس جمهوری منتخب می‌گوید جو بایدن بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید این فرامین را لغو خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه دستور تعلیق صدور کارت سبز و همچنین انواع روادید برای ورود مهاجران به آمریکا را تا پایان ماه مارس تمدید کرد.

آقای ترامپ در حالی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ بار دیگر بر سیاست‌های ضد مهاجرتی خود تاکید کرد که جو بایدن، رئيس جمهوری منتخب بارها وعده داده تمام این محدودیت‌ها را لغو و فضا را برای مهاجران هموارتر از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواهد کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده می‌گوید دلیل این تصمیم میزان شیوع بالای بیماری کووید-۱۹ و اثرات مخربی است که بر روی اقتصاد و معیشت آمریکایی‌ها گذاشته است. در این بیانیه کاخ سفید همچنین آمده است هرچند نرخ بیکاری در ماه نوامبر نسبت به ماه آوریل کاهش یافته اما هنوز حدود ۱۰ میلیون نفر در این کشور بیکار هستند.

این تصمیم دونالد ترامپ با واکنش تیم رئيس جمهوری منتخب مواجه شده است. جن پسکی، سخنگوی تیم انتقالی جو بایدن در این خصوص اعلام کرد، رئيس جمهوری جدید در همان روز نخست ورود به کاخ سفید فرامین اجرایی و دستورات ترامپ در روزهای پایانی دولتش را متوقف و یا به تاخیر خواهد انداخت.

این دو قانون که از سوی رئیس جمهوری آمریکا تمدید شدند در واقع هم جلوی صدرو گرین کارت را برای درخواست کنندگان خارجی می‌گیرند و هم به صورت موقت از ورود کارگران خارجی را به ایالات متحده ممانعت می‌کنند.

این ممنوعیت‌های مهاجرتی که در ابتدا در ماه آوریل و ژوئن صادر شده بودند، در پایان ماه دسامبر منقضی می‌شدند اما با دستور ترامپ حالا ۳ ماه دیگر یعنی تا پایان مارس ۲۰۲۱ تمدید شده‌اند.

این دستور رئیس جمهوری آمریکا در حالی صادر می‌شود که بسیاری از قضات و دادگاه‌های این کشور با این ممنوعیت‌های مهاجرتی مخالفت کرده‌اند.

رئيس جمهوری آمریکا این تصمیمات را حمایت از اقتصاد ایالات متحده عنوان کرده در حالی که گروه‌های تجاری می‌گویند این اقدامات بهبود اقتصادی در این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ رای‌گیری در آمریکا را با افغانستان مقایسه کرد: انتخابات ما جهان سومی بود

موج جدید مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده؛ بلینکن در راه مکزیک برای تقویت اقدامات قهری علیه مهاجران

طرح «اسکان مجدد» آمریکا برای پذیرش پناهجویان غیرمکزیکی