Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ رای‌گیری در آمریکا را با افغانستان مقایسه کرد: انتخابات ما جهان سومی بود

دونالد ترامپ و همسرش
دونالد ترامپ و همسرش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری آمریکا: «یک مرد نظامی جوان که در افغانستان کار می‌کند به من گفت که انتخابات در افغانستان خیلی امن‌تر و بهتر از رای گیری ۲۰۲۰ آمریکا برگزار می‌شود.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با مقایسه برگزاری انتخابات در کشورش با افغانستان گفت که انتخابات ایالات متحده «جهان سومی» بود. 

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «یک مرد نظامی جوان که در افغانستان کار می کند به من گفت که انتخابات در افغانستان خیلی امن تر و بهتر از رای گیری ۲۰۲۰ آمریکا برگزار می شود. انتخابات ما با میلیون ها و میلیون ها رای مخدوش ارسال شده یک رای گیری جهان سومی بود! رئیس جمهوری جعلی!»

استفاده رئیس جمهوری کنونی آمریکا از عبارت «رئیس جمهوری جعلی» در حالی صورت می گیرد که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده در انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) بیش از هفت میلیون رای بیشتر از نامزد جمهوریخواهان به دست آورد. نامزد دموکرات ها همچنین با پیروزی در اکثر ایالت های سرنوشت ساز توانست با ۳۰۶ رای در برابر ۲۳۲ رای دونالد ترامپ را در کالج الکترال شکست دهد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ که شکایت های متعددش از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دادگاه های فدرال و دیوان عالی آمریکا رد شده است تاکنون از پذیرش نتیجه انتخابات روز سوم نوامبر سر باز زده است. او در یکی از توئیت های دیگرش روز شنبه دیوان عالی ایالات متحده را «ناکارآمد» و «ضعیف» خواند. 

انتقاد رئیس جمهوری کنونی آمریکا از عالی ترین نهاد قضایی این کشور در حالی مطرح می شود که از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا سه نفر منصوب شخص او هستند. 

دوره زمامداری چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ۲۵ روز دیگر به پایان می رسد. او در یکی دیگر از توئیت های روز شنبه خود ضمن انتقاد از وزارت دادگستری و پلیس فدرال آمریکا به دلیل عدم رسیدگی به «تقلب انتخاباتی» نوشت: «تاریخ فراموش نخواهد کرد. هرگز تسلیم نشوید. وعده ما روز ششم ژانویه در واشنگتن!»

کنگره آمریکا قرار است روز شش ژانویه (۱۷ دی) در جلسه ای که بیشتر جنبه تشریفاتی دارد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و رای گیری در کالج الکترال را تائید کند. 

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به عنوان رئیس مجلس سنا رئیس آن جلسه خواهد بود. چهار سال پیش جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهوری وقت ریاست جلسه کنگره که پیروزی دونالد ترامپ در برابر هیلاری کلینتون را تائید کرد برعهده داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مکالمه ترامپ با مقام ایالتی جورجیا: برایم ۱۱ هزار رای پیدا کنید

ترامپ ممنوعیت صدور گرین کارت و ورود کارگران خارجی را ۳ ماه دیگر تمدید کرد

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟