چهار انفجار طی کمتر از سه ساعت پایتخت افغانستان را لرزاند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محل یکی از انفجارهای روز شنبه در کابل
محل یکی از انفجارهای روز شنبه در کابل   -   کپی رایت  AP Photo

چهار انفجاری که در فاصله کمتر از سه ساعت صبح شنبه کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند دستکم چهار کشته بر جای گذاشت.

به گزارش رسانه های افغانستان وزارت صحت این کشور اعلام کرده است که علاوه بر چهار نفری که در این انفجارها کشته شدند چهار نفر نیز مجروح شدند. پیش از این گزارش شده بود که دو نفر مامور پلیس در این انفجارها جان باخته اند.

اولین انفجار ساعت ۷:۰۲ صبح در منطقه چمن حضوری در کابل روی داد. بنا به گزارش های اولیه در این حادثه که بر اثر انفجار «مین مغناطیسی» روی داد به کسی آسیبی نرسید. دومین انفجار تنها سه دقیقه بعد در ساعت ۷:۰۵ در غرب کابل روی داد. در جریان این انفجار که هدف آن یکی از مقامات ارشد مسئول در امر محافظت از مقامات افغانستان بود دو نفر مجروح شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سومین انفجار در محله ده سبز در پایتخت افغانستان به وقوع پیوست. در جریان این حادثه سه مامور پلیس بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده ای مجروح شدند. چهارمین انفجار حدود ساعت ۹:۰۵ در محله دهبوری در کابل روی داد. در این حادثه دستکم دو مامور پلیس کشته شدند. یک فرد غیرنظامی نیز بر اثر چهارمین انفجار مجروح شد.

از آنجا که وزارت صحت افغانستان در گزارش خود از چهار کشته و چهار مجروح سخن گفته است به نظر می رسد که دو نفر از مجروحان انفجارهای کابل جان خود را از دست داده اند. 

انفجارهای روز شنبه در کابل در حالی روی می دهد که گفتگوهای دولت افغانستان با گروه طالبان به مدت چند هفته متوقف شده است. گروه داعش طی ماههای گذشته مسئولیت چند حمله در کابل را دهها کشته بر جای گذاشته برعهده گرفته است.