Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چهار انفجار طی کمتر از سه ساعت پایتخت افغانستان را لرزاند

محل یکی از انفجارهای روز شنبه در کابل
محل یکی از انفجارهای روز شنبه در کابل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه‌های افغانستان وزارت صحت این کشور اعلام کرده است که علاوه بر چهار نفری که در این انفجارها کشته شدند چهار نفر نیز مجروح شدند.

آگهی

چهار انفجاری که در فاصله کمتر از سه ساعت صبح شنبه کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند دستکم چهار کشته بر جای گذاشت.

به گزارش رسانه های افغانستان وزارت صحت این کشور اعلام کرده است که علاوه بر چهار نفری که در این انفجارها کشته شدند چهار نفر نیز مجروح شدند. پیش از این گزارش شده بود که دو نفر مامور پلیس در این انفجارها جان باخته اند.

اولین انفجار ساعت ۷:۰۲ صبح در منطقه چمن حضوری در کابل روی داد. بنا به گزارش های اولیه در این حادثه که بر اثر انفجار «مین مغناطیسی» روی داد به کسی آسیبی نرسید. دومین انفجار تنها سه دقیقه بعد در ساعت ۷:۰۵ در غرب کابل روی داد. در جریان این انفجار که هدف آن یکی از مقامات ارشد مسئول در امر محافظت از مقامات افغانستان بود دو نفر مجروح شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سومین انفجار در محله ده سبز در پایتخت افغانستان به وقوع پیوست. در جریان این حادثه سه مامور پلیس بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده ای مجروح شدند. چهارمین انفجار حدود ساعت ۹:۰۵ در محله دهبوری در کابل روی داد. در این حادثه دستکم دو مامور پلیس کشته شدند. یک فرد غیرنظامی نیز بر اثر چهارمین انفجار مجروح شد.

از آنجا که وزارت صحت افغانستان در گزارش خود از چهار کشته و چهار مجروح سخن گفته است به نظر می رسد که دو نفر از مجروحان انفجارهای کابل جان خود را از دست داده اند. 

انفجارهای روز شنبه در کابل در حالی روی می دهد که گفتگوهای دولت افغانستان با گروه طالبان به مدت چند هفته متوقف شده است. گروه داعش طی ماههای گذشته مسئولیت چند حمله در کابل را دهها کشته بر جای گذاشته برعهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت افغانستان درباره احتمال کشته شدن غیرنظامیان در حمله هوایی نیمروز تحقیق می‌کند

درخواست وزارت دفاع هلند برای تحقیق درباره «جنایت جنگی» نظامیانش در افغانستان

یک روز پس از هشدار طالبان به ایران؛ وزارت خارجه افغانستان از سخنان ظریف انتقاد کرد