Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هدیه کریسمسی ترامپ: بخشش یاران وفادار و انتقام‌گیری از پروندهٔ مولر

پل منفورت، رئيس پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ
پل منفورت، رئيس پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راجر استون و پل منفورت، به اتهام فساد و پنهان‌کاری در ماجرای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پیشین آمریکا، به زندان محکوم شده بودند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با استفاده از اختیارات خود ۲۶ مجرم و محکوم دیگر را عفو کرد که از این میان راجر استون و پل منفورت، رئیس و مشاور ارشد پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ، و دیگری چارلز کوشنر، پدر جرد کوشنر، داماد وی بودند.

راجر استون و پل منفورت، در ماجرای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۴ سال پیش ایالات متحده، موسوم به پروندهٔ مولر (دادستان) نام گرفته، متهم به فساد بودند، اما هر دو به ترامپ وفادار ماندند. این دو تن مقابل اعضای کنگره شهادت دروغ دادند و بعدها به زندان محکوم شدند.

چارلز کوشنر، پدر داماد ترامپ نیز به فساد مالی، ترساندن و تطمیع شاهد و پرداخت غیرقانونی برای کارزار انتخاباتی محکوم شده بود. نام شماری دیگر از محکومان پروندهٔ مولر نیز در میان عفوشدگان سه‌شنبه شب به‌چشم می‌خورد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سنت بخشش محکومین در آخرین دورهٔ ریاست جمهوری در آمریکا سابقه‌دار است و بخشش‌هایی که از سوی رئیس جمهوری‌های پیشین ایالات متحده به‌مناسبت سال نوی میلادی صورت گرفته نیز بی‌جنجال نبوده است.

اما منتقدان می‌گویند موج بخشش‌های دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش شگفتی بیشتری ایجاد کرده، زیرا وی بدون بررسی درخواست‌های رسمی، و تنها براساس توصیهٔ آشنایان، حامیان مالی و مجریان فاکس نیوز شماری از محکومانِ جرائم سایبری، حمل سلاح و فساد مالی را نیز بخشیده است.

مطابق قوانین آمریکا، برای برخورداری از امکان عفو ریاست جمهوری باید درخواست رسمی ثبت شود، اما از میان بیست تن که شامگاه سه‌شنبه از عفو ریاست جمهوری برخوردار شدند تنها سه نفرشان پیشتر در بخش مربوط به عفو وزارت دادگستری ایالات متحده تقاضای رسمی ثبت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد

عراقی‌های خشمگین از ترامپ و بلک‌واتر: سازمان ملل متحد قاتلان را محکوم کند

ترامپ: اگر یک آمریکایی در عراق کشته شود ایران را مسئول می‌دانم