Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سه زبان برتر برنامه‌نویسی که کارآفرینان باید در سال ۲۰۲۱ بلد باشند

سیلوینا موسکینی، کارآفرین آرژانتینی نحوه استفاده از بستر مشاغل مجازی TransparentBusiness را نشان می‌دهد
سیلوینا موسکینی، کارآفرین آرژانتینی نحوه استفاده از بستر مشاغل مجازی TransparentBusiness را نشان می‌دهد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارآفرینان برای موفقیت به مجموعه مهارت‌ها نیاز دارند؛ مهارت‌هایی که در دنیای توسعه و تحول پرشتاب کسب و کارها تمامی ندارد و کارآفرینان را ملزم به سرمایه‌گذاری مداوم فردی و آموزش مستمر کرده است. یکی از مهمترین مهارت‌ها برای فعالیت موفق در کسب و کارهای امروزی، برنامه‌نویسی یا کدنویسی رایانه‌ای است.

آگهی

کارآفرینان برای موفقیت به مجموعه مهارت‌ها نیاز دارند؛ مهارت‌هایی که در دنیای توسعه و تحول پرشتاب کسب و کارها تمامی ندارد و کارآفرینان را ملزم به سرمایه‌گذاری مداوم فردی و آموزش مستمر کرده است. یکی از مهمترین مهارت‌ها برای فعالیت موفق در کسب و کارهای مدرن امروزی، برنامه‌نویسی یا کدنویسی رایانه‌ای است.

البته برای کسب مهارت برنامه‌نویسی لزوما نیازی به دریافت مدرک دانشگاهی علوم رایانه نیست و صرف زمان زیاد در کلاس‌های آموزشگاه‌‌ها نیست. این روزها برای فراگیری این مهارت منابع زیادی در اینترنت وجود دارد.

نشریه تخصصی کارآفرین(Entrepreneur) سه زبان برنامه‌نویسی رایانه‌ای را که برای موفقیت کارآفرینان در سال ۲۰۲۱ ضروری است، به طور خلاصه معرفی کرده است. بر پایه بررسی این نشریه، این سه زبان به لحاظ کاربرد بالا و به ویژه در خصوص دو مورد از آنها، سادگی فراگیری و استفاده، به یکی از عوامل موفقیت کارآفرینان و شرکت‌های نوپا بدل شده است.

پایتون (Python)

زبان پایتون با وجود آسان بودن فراگیری آن از جمله زبان‌های کارآمد و محبوب برنامه‌نویسی است. این زبان بیشتر در زمینه‌های توسعه وب و نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی زبانی چند منظوره است که از تحلیل داده‌ها گرفته تا ساخت بازی‌های رایانه‌ای کاربرد دارد. به همین دلیل کارآفرینی که آن را فرامی‌گیرد می‌تواند تمامی نیازهای خود را با آن مرتفع کند.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های معتبر حوزه فناوری اطلاعات از گوگل گرفته تا فیسبوک و آی‌بی‌ام از این زبان برای نیازهای مختلف خود استفاده می‌کنند.

جاوا اسکریپت (JavaScript)

جاوا اسکریپت ستون فقرات اینترنت را تشکیل می‌دهد و از این نظر زبان اصلی برنامه‌نویسی هر کارآفرین عرصه کسب و کارهای اینترنتی است.

اکثر وب سایت‌ها از ظرفیت‌های مختلف جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند. برنامه‌نویسی با استفاده از زبنا جاوا اسکریپت این امکان را به کارآفرین می‌دهد که بسیاری از کارهای سنگین طراحی وب‌سایت خود را به سادگی مدیریت کند.

در سال ۲۰۲۰ به عنوان بهترین زبان برنامه‌نویسی برای توسعه وب شناخته شده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

روبی (Ruby)

روبی یک زبان برنامه‌نویسی انعطاف‌پذیر است یعنی یادگیری آن و کدنویسی با آن سخت و پیچیده نیست.

این زبان برنامه‌نویسی چارچوب اپلیکیشنِ وبِ ریلز(Rails) را تأمین می‌کند؛ چارچوبی که به ویژه در میان شرکت‌های نوپا محبوبیت زیادی دارد زیرا بسیار کارآمد است.

این زبان برنامه‌نویسی نیز همانند پایتون در سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، یونیکس، لینوکس، داس و مکینتاش قابل استفاده و اجراست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر افغان با زنبورداری کارآفرین شد

رقیبی برای ترامپ و بایدن؛ میلیاردرهای آمریکایی روی نیکی هیلی شرط بندی کردند

میلیاردرها بیشتر سراغ دریافت مدرک دکتری در کدام رشته دانشگاهی رفته‌اند؟