Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

میشل بارنیه:‌ مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند تا ژانویه تمدید شود

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت
میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.

آگهی

منابع اروپایی به نقل از میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد برکسیت خبر دادند که مذاکرات تجاری پسابرکسیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا در صورت دست نیافتن به یک توافق می‌تواند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ تمدید شود.

یک منبع اروپایی به یورونیوز گفت که آقای بارنیه تأکید داشته که او درهای مذاکره را به سوی بریتانیا نخواهد بست و آماده است تا مذاکرات را تا آخر سال و حتی پس سال جدید در ژانویه نیز ادامه دهد.

پیش از این مذاکره کننده ارشد اروپایی به خبرنگاران در بروکسل گفته بود که تیم‌های اروپایی و بریتانیایی یک تلاش نهایی برای رسیدن به توافق تجاری پسا برکسیت خواهند داشت.

بریتانیا پس از پایان عضویتش در اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۰۲۰ بازار مشترک اروپا را نیز در ۳‍۱ دسامبر ترک می‌کند.

با این حال دو طرف همچنان در سه زمینه مهم «حق ماهیگیری اروپا در آب‌های بریتانیا»، «تقاضای اتحادیه اروپا برای قوانین رقابت عادلانه» و «چگونگی ساز و کار حل اختلافات تجاری» اختلاف نظر دارند.

برای نمونه اتحادیه اروپا پیشنهاد بریتانیا در مورد ماهیگیری را رد کرده و آن را غیر قابل قبول دانسته است. اگر چه ماهیگیری وزنه‌ای در اقتصاد نیست اما این موضوع برای تعداد زیادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه و هلند از لحاظ سیاسی و اجتماعی اهمیت پیدا کرده است. بریتانیا نیز از این موضوع به عنوان نمادی برای استقلال که از اتحادیه اروپا به دست آورده است نگاه می‌کند.

آقای بارنیه روز سه شنبه پیش از دیدار با سفرای اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: «ما در یک لحظه حساس قرار داریم و برای آخرین بار تلاش جدی خواهیم کرد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست رؤسای خدمات بهداشت ملی بریتانیا از جانسون برای طولانی‌تر کردن دوره گذار برکسیت

پیشنهاد بریتانیا برای خروج از بن‌بست پسابرکسیت: توافق‌های موردی کوچک به جای قرارداد جامع تجاری

اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ادامه مذاکرات تجاری پسابرکسیت توافق کردند