Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا خواستار برقراری سفرهای ضروری با بریتانیا و لغو سفرهای غیرضروری شد

اتحادیه اروپا: شهروندان ۲۷ کشور عضو تا اطلاع ثانوی رفت‌و‌آمد با بریتانیا را متوقف کنند
اتحادیه اروپا: شهروندان ۲۷ کشور عضو تا اطلاع ثانوی رفت‌و‌آمد با بریتانیا را متوقف کنند Copyright Matt Dunham/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Matt Dunham/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AP, AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از ۲۷ کشور عضو خواست تا شهروندانشان را تا اطلاع ثانوی به لغو رفت‌و‌آمدهای «غیرضروری» به بریتانیا تشویق کنند با این حال این نهاد خواستار از سرگیری سفرهای «ضروری» شد.

آگهی

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از ۲۷ کشور عضو خواست تا شهروندانشان را تا اطلاع ثانوی به لغو رفت‌و‌آمدهای «غیرضروری» به بریتانیا تشویق کنند با این حال این نهاد خواستار از سرگیری سفرهای «ضروری» شد.

این درخواست در حالی انجام می‌شود که بسیاری از کشورهای اروپایی ازجمله هلند، فرانسه، بلژیک و آلمان مرزهای خود به روی بریتانیا را در پی کشف گونه جهش‌یافته ویروس کرونا بسته‌اند.

توصیه برای برقراری سفرهای ضروری با هدف اجازه دادن به هزاران شهروند اتحادیه اروپا و بریتانیا برای بازگشت به خانه انجام می‌شود. با این حال کشورهای عضو اتحادیه اروپا آزاد هستند تا قوانین خود را در زمینه کنترل مرزها اعمال کنند.

بسیاری از شهروندان اروپایی در آستانه کریسمس و جشن‌های سال نو به‌دلیل محدودیت سفر در بریتانیا گرفتار شده اند. این ماجرا به‌ویژه برای رانندگان کامیون‌های فرانسوی که در مسیر تونل مانش در تردد هستند، مساله‌ساز شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دیدیه ریندرز، عضو کمیسیون دادگستری اتحادیه اروپا درباره این توصیه اتحادیه اروپا گفت: «کشورهای عضو باید همزمان برنامه تشویق شهروندان به لغو سفر میان بریتانیا و اتحادیه را هماهنگ کنند و از سوی دیگر، ممنوعیت‌های ناگهانی سفر نباید مانع از بازگشت هزاران شهروند اروپایی و بریتانیایی به کشورهای خودشان شود.»

کمیسیون اروپا می‌گوید شهروندانی که می‌خواهند به کشور یا اقامتگاه اصلی خود بازگردند، باید امکان چنین کاری را به شرط داشتن گواهی عدم ابتلا به کووید-۱۹ یا گذراندن دوره قرنطینه، داشته باشند.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته است تا کارکنان بخش حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی را از هرگونه ممنوعیت سفر معاف کنند. کمیسیون اروپا می‌گوید کارکنان بهداشت و درمان باید این امکان را داشته باشند که به شرط داشتن گواهی تست منفی کرونا در ۷۲ ساعت پیش از سفر، بدون گذراندن دوره قرنطینه میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا سفر کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دربارهٔ گونه جدید ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع یافته چه می‌دانیم؟

گونه جدید ویروس کرونا؛ ایران پرواز از بریتانیا را متوقف کرد

گونه جدیدی از ویروس کرونا با احتمال سرعت شیوع بیشتر در بریتانیا مشاهده شد