Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گونه جدید ویروس کرونا؛ ایران پرواز از بریتانیا را متوقف کرد

مسافران ایرانی
مسافران ایرانی Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در خاورمیانه اسرائيل، کویت و همچنین ایران (برای دو هفته) پرواز از بریتانیا به خاک خود را ممنوع کردند. عربستان سعودی کلیهٔ پروازهای بین‌المللی به خاک خود را معلق کرده است.

آگهی

در پی شیوع گونه جدید و مُسری‌تر ویروس کرونا در بریتانیا ایران نیز به جمع کشورهایی پیوست که پرواز از بریتانیا به خاک خود را متوقف کرده‌اند.

وزارت راه و شهرسازی ایران اعلام کرد که با تأیید وزارت بهداشت، رسیدن مسافر از بریتانیا به ایران به‌مدت ۲ هفته تعلیق خواهد شد.

دولت بریتانیا روز گذشته به نقل از مقامات بهداشتی این کشور اعلام کرد که نوع تازه‌ای از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که سرعت واگیر آن ممکن است تا ۷۰ درصد بیشتر از نوع شناخته شدهٔ این ویروس باشد.

پس از انتشار این خبر،‌ دولت بریتانیا که قصد داشت برای کریسمس قرنطینه را سبکتر کند، اعلام کرد قرنطیهٔ سراسری در لندن و تمامی مناطق جنوبی این کشور باقی خواهند ماند.

از سوی دیگر مقامات کانادا اعلام کردند که از نیمه‌شب یکشنبه به‌مدت دست‌کم ۷۲ ساعت ورود مسافر از بریتانیا ممنوع است. در ۲۴ ساعت گذشته، کشورهای مختلفی از جمله فرانسه،‌ آلمان، ایتالیا، سوییس،‌ بلژیک، هلند، ترکیه، آرژانتین،‌ شیلی و کلمبیا پرواز از بریتانیا به خاک خود را ممنوع کرده‌اند.

در خاورمیانه اسرائيل، کویت و همچنین ایران پرواز از بریتانیا به خاک خود را ممنوع کرده‌اند. عربستان سعودی کلیهٔ پروازهای بین‌المللی به خاک خود را معلق کرده است.

ال‌سالوادور، سویس و اسرائيل، پرواز به آفریقای جنوبی را نیز ممنوع کرده‌اند، زیرا طبق برخی گزارش‌ها ویروس مُسری‌تر کرونا در این کشور نیز دیده شده است.

آلمان که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد خواستار تشکیل جلسهٔ ویژهٔ بحران در روز دوشنبه شد تا دربارهٔ وضعیت تازهٔ پیش آمده در بریتانیا تصمیم‌گیری شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا خواستار برقراری سفرهای ضروری با بریتانیا و لغو سفرهای غیرضروری شد

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود

بریتانیایی‌ها رکورد استفاده از مرخصی استعلاجی را شکستند