دست‌کم ۵۱ کشته و ۹ زخمی در جریان درگیری‌های طالبان و نیروهای دولتی در ولایت قندهار

Afghanistan
Afghanistan Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان در ولایت قندهار از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و شهر قندهار از دهه ۹۰ میلادی یکی از مهمترین پایگاههای آنها محسوب می‌شود.

آگهی

ده‌ها تن از ستیزه‌جویان طالبان شنبه شب در جریان درگیری‌های شدیدی که میان آنها و نیروهای دولتی افغانستان در ولایت قندهار روی داد، کشته شدند.

بنا بر اعلام مقامات، این درگیری‌ها در پی حملۀ طالبان به یک پست بازرسی آغاز شد و در نهایت نیز نیروهای دولتی توانستند مهاجمان را دفع کنند.

به گفته وزارت دفاع افغانستان این درگیری‌ها منجر به کشته شدن دست‌کم ۵۱ نفر از نیروهای طالبان و زخمی شدن ۹ تن دیگر از آنها شد.

طالبان همزمان حملات مشابهی را نیز علیه ایست‌های بازرسی در ۵ منطقۀ اطراف شهر قندهار به اجرا گذاشته و در واکنش نیروهای دولت مرکزی از هوا و زمین به آنها حمله کرده‌اند.

تیراندازی و حملات هوایی شب گذشته برای ساعت‌ها در سراسر این ولایت ادامه داشت و بنا بر اعلام یک مقام محلی که نخواست نامش فاش شود، در جریان حملات هوایی نیروهای دولتی، هفت نفر از اعضای یک خانواده نیز کشته شده‌اند.

طالبان در ولایت قندهار از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و شهر قندهار از دهه ۹۰ میلادی یکی از مهمترین پایگاه‌های آنها محسوب می‌شود.

اگرچه این شهر در حال حاضر در کنترل دولت مرکزی است اما طالبان همچنان بر بخش‌هایی از آن و مناطق اطراف سیطره دارد.

طالبان همچنین در هفته‌های اخیر حملات گسترده‌ای را به ولسوالی‌های همسایۀ قندهار مانند زاری، دند، پنجوائی و ارغنداب انجام داده است.

اگرچه شورشیان طالبان در پی توافق با ایالات متحده آمریکا متعهد شده‌اند تا مراکز عمده شهری و نیروهای آمریکایی را هدف قرار ندهند اما حملات آنها به نیروهای افغان در سراسر این کشور بویژه در مناطق روستایی همچنان ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان افغانستان، فرمانده پلیس غوریان هرات و سه سرباز را کشتند

حملات هوایی در افغانستان؛ افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی تلفات غیرنظامی

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد