Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حملات هوایی در افغانستان؛ افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی تلفات غیرنظامی

تخریب منازل غیرنظامیان افغان در حملات هوایی (عکس از آرشیو)
تخریب منازل غیرنظامیان افغان در حملات هوایی (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش محققان دانشگاه براون در ایالات متحده آمده است که تنها در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۰۰ غیرنظامی در حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا کشته شدند.

آگهی

نتیجه بررسی ها نشان می دهد که شمار غیرنظامیان افغان که در حملات هوایی آمریکا و متحدان واشنگتن کشته شدند از سه سال پیش تاکنون ۳۳۰ درصد افزایش یافته است.

در گزارش محققان دانشگاه براون در ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد آمده است که تنها در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۰۰ غیرنظامی در حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا کشته شدند. این رقم از اولین سال های حضور نظامی آمریکا در افغانستان به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر تاکنون بی سابقه محسوب می شود.

گروه تحقیقاتی «هزینه های جنگ» در دانشگاه براون دلیل افزایش شمار تلفات غیرنظامی در افغانستان را تعدیل دستورالعمل های نظامی دانسته است. به گفته پژوهشگران هرچند شمار کمتر نظامیان آمریکایی در افغانستان منجر به افزایش حملات هوایی شده است اما به نظر می رسد یکی از دلایل این امر افزایش فشارها بر گروه طالبان برای تن دادن به مذاکرات صلح باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حملات هوایی آمریکا در افغانستان پس از دستیابی به توافق صلح با طالبان در ابتدای سال جاری میلادی کاهش یافت. این در حالی است که یافته های محققان دانشگاه براون نشان می دهد که ارتش افغانستان پس از توافق صلح آمریکا با گروه طالبان حملات هوایی خود را افزایش داده است.

در گزارش گروه تحقیقاتی «هزینه های جنگ» آمده است که نیروی هوایی افغانستان اکنون بیش از هر زمان دیگری به غیرنظامیان افغان آسیب می زند. به گفته پژوهشگران دانشگاه براون در نیمه اول سال جاری میلادی ۸۶ غیرنظامی در حملات هوایی ارتش افغانستان کشته و ۱۰۳ نفر نیز مجروح شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم ۵۱ کشته و ۹ زخمی در جریان درگیری‌های طالبان و نیروهای دولتی در ولایت قندهار

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند

در انتظار تاریک شدن هوا برای استفاده از توالت؛ زندگی برای زنان در افغانستان سیل‌زده چگونه است؟