نهمین اعدام فدرال سال ۲۰۲۰ در آمریکا؛ تلاش‌های کارداشیان و کنشگران بی‌ثمر بود

براندون برنارد فردی که در ۱۸ سالگی در قتل مشارکت داشت و در ۴۰ سالگی اعدام شد
براندون برنارد فردی که در ۱۸ سالگی در قتل مشارکت داشت و در ۴۰ سالگی اعدام شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش آسوشیتدپرس اعدام براندون برنارد که در زندان ترهوت ایندیانا با تزریق فنوباربیتال اجرایی شد در واقع اعدام فردی بود که در هنگام ارتکاب جرم در سن نوجوانی قرار داشت.

آگهی

فردی که بیش از ۲۰ سال پیش در قتل یک زوج در ایالت آیووا مشارکت داشت، در روزهای آخر دولت ترامپ با تزریق مواد کشنده اعدام شد. این نهمین اعدام در سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده آمریکا است.

طبق گزارش آسوشیتدپرس اعدام براندون برنارد که در زندان ترهوت ایندیانا با تزریق فنوباربیتال اجرایی شد در واقع اعدام فردی بود که در هنگام ارتکاب جرم در سن نوجوانی قرار داشت.

چندین چهره سرشناس از جمله کیم کارداشیان از دونالد ترامپ درخواست کرده بودند که حکم برنارد را به حبس ابد تبدیل کند. کارداشیان دو روز پیش با منشن کردن حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر از وی خواست در حکم برنارد تخفیف دهد.

با این حال شب گذشته در ساعت ۲۱:۲۷ به وقت محلی برنارد ۴۰ ساله با حضور چند شاهد اعدام شد.

وی آخرین سخنان خود را خطاب به خانواده زوجی که در کشتن آن‌ها نقش داشت انجام داد: «متاسفم. این تنها کلماتی است که می‌توانم بگویم.»

با این حال وی سه دقیقه صحبت کرد و گفت منتظر این فرصت بود تا بگوید متاسف است، نه تنها برای خانواده قربانیان بلکه همزمان برای دردی که برای خانواده خودش ایجاد کرده است.

وی با اشاره به سهم خود در این قتل گفت: «کاش می‌توانستم همه آن‌ها را پس بگیرم اما نمی‌توانم.»

برنارد در زمان قتل ۱۸ ساله بود که به همراه چهار نوجوان دیگر تاد و استیسی باگلی را متوقف کردند و ربودند. برنارد خودروی آن‌ها را آغشته به مواد آتش زا کرد و با قرار دادن این زوج در صندوق عقب، خودرو را به آتش کشید.

اعدام‌های فدرال پس از وقفه ۱۷ ساله با وجود شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئیه با دستور دولت ترامپ از سر گرفته شد.

خانواده یکی از مقتولان پس از این اعدام با خواندن بیانیه‌ای از ترامپ و ویلیام بار وزیر دادگستری دولت تشکر کرد.

کریستوفر ویالوا، همدست برنارد که پیش از به آتش کشیدن خودروی این زوج با اسلحه به سر آن‌ها شلیک کرده بود در ماه سپتامبر اعدام شد.

علاوه بر اجرایی شدن این اعدام که در دوران انتقال قدرت رخ داده است، قرار است آلفرد بورژوا، راننده ۵۶ ساله کامیون از ایالت لوئیزیانا روز جمعه به جرم کشتن دختر دو ساله خود با کوبیدن مکرر سر او به شیشه و داشبورد کامیون اعدام شود. وکلای بورژوا ادعا کردند که وی از نظر عقلی سالم نیست و بنابراین نباید اعدام شود. با این حال چندین دادگاه در رای خود گفته‌اند که شواهد این ادعا را تایید نمی‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین حکم اعدام یک زن تراجنسیتی در آمریکا به اجرا درآمد

آمریکا قاتل باند مواد مخدر ویرجینیا را با وجود ابتلا به کووید-۱۹ اعدام کرد

آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کرد