Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پسابرکسیت؛ احتمالا ۲.۵ میلیون بریتانیایی دیگر نمی‌توانند آزادانه وارد اتحادیه اروپا شوند

Lionel Cironneau
Lionel Cironneau Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۲.۵ میلیون بریتانیایی در صورت عدم تمدید گذرنامه‌های خود احتمالا از ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی دیگر نمی‌توانند وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.

آگهی

بیش از ۲.۵ میلیون بریتانیایی در صورت عدم تمدید گذرنامه‌های خود احتمالا از ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی دیگر نمی‌توانند وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.

اگرچه آن دسته از بریتانیایی‌هایی که برای سفری کوتاه و توریستی به این اتحادیه می‌آیند احتمالا به ویزا نیازی نخواهند داشت اما بنا بر اطلاعاتی که در سایت اطلاعات مقررات شنگن نوشته شده SchengenVisaInfo.com، احتمالا بسیاری از هموطنانشان پس از پایان دوره گذار برکسیت، یعنی از اول ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی چنین امکانی را نخواهند داشت.

در حال حاضر شهروندان بریتانیا می‌توانند آزادانه به همه کشورهای داخل اتحادیه اروپا و منطقه شنگن سفر کنند اما با انقضای تاریخ گذرنامه آنها این وضعیت تغییر خواهد کرد. بر اساس مقررات جدید، از سال ۲۰۲۱ میلادی اتباع این کشور در صورتی می‌توانند با پاسپورت کنونی خود وارد منطقه شنگن شوند که هنوز دست‌کم ۶ ماه از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد؛ تنها استثناء در موضوع این مقررات نیز برای مردم ایرلند درنظر گرفته شده است.

علاوه بر این احتمال می‌رود که از ابتدای ژانویه، مدت زمان معطلی مسافران بریتانیایی در مرز این کشور با اتحادیه اروپا بطور قابل توجهی افزایش یابد چراکه آنها نیز باید در کنار مسافران دیگر نقاط جهان، برای عبور از مرز اتحادیه در یک صف قرار بگیرند.

از مسافران بریتانیایی همچنین خواسته می‌شود تا بلیط برگشت خود را به ماموران مرزی نشان دهند و پول کافی نیز برای دوران اقامت خود در این اتحادیه داشته باشند.

اگرچه برای سفرهای توریستی داشتن ویزا ضروری نیست اما مدت سفر توریستی بریتانیایی‌ها نیز به حداکثر ۹۰ روز محدود خواهد شد که این مساله مشکلاتی را برای افرادی که خانه‌های خود را در دوران تعطیلات اجاره می‌دهند، بوجود می‌آورد.

اما به نظر کارشناسان مشکلات بریتانیایی‌ها به اینجا ختم نمی‌شود. از آنجا که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از سفارتخانه‌ها بخش ویزای خود را موقتا تعطیل کرده‌اند؛ به نظر می‌رسد دریافت ویزا برای آن دسته از بریتانیایی‌هایی که پس از ژانویه ۲۰۲۱ باید به این اتحادیه سفر کنند، برای مدتها ممکن نباشد.

همچنین احتمال داده می‌شود شمار قابل توجهی از بریتانیایی‌ها به محض رسیدن به مرزهای اتحادیه، مجبور به بازگشت به خانه‌هایشان شوند زیرا از تغییرات گسترده‌ای که در مقررات آمد و شد به این اتحادیه بوجود آمده، بی‌خبر باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تفاهم‌نامه ای برای پسابرکیست؛ سوئیس و بریتانیا در زمینه مهاجرت پیمان همکاری امضا کردند

کمیسیون اروپا: احتمال برکسیت بدون توافق بیشتر است

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند