Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ده داماد مسلمان هندی به جرم تغییر دادن مذهب عروس بازداشت شدند

 مراسم ازدواج همزمان چند زوج مسلمانان در احمدآباد هند، ۲۰۱۵
مراسم ازدواج همزمان چند زوج مسلمانان در احمدآباد هند، ۲۰۱۵ Copyright آ‌سیوشیتد پرس
Copyright آ‌سیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گرچه قانون تازه از دین خاصی نام نمی‌برد اما منتقدانش می‌گویند که مصوّبهٔ اخیر اسلام‌هراسانه است و هدف از آن مقابله با «عشق جهادی» است.

آگهی

پلیس هند اعلام کرد ده مرد را که پس از عقدِ ازدواج، همسر خود را به تغییر مذهب واداشته‌ بودند بازداشت کرده است. مقامات پلیس ایالت اوتار پرادش اعلام کردند که این ده مرد با شکایت والدین همسرشان دربارهٔ آنکه داماد،‌ دختر آنها را وادار به تغییر دین کرده، بازداشت شده‌اند.

این متهمان تحت قانون تازه‌ای بازداشت شده‌اند که میان مردم هند به قانون مقابله با «عشق جهادی» (Love Jihad) معروف شده است.

قانون تازهٔ ضدّ تغییر دین نخستین‌بار ماه گذشته علیه «تغییر مذهب به‌شکل اجباری یا ساختگی»، در ایالت اوتار پرادش هند به تصویب رسید،‌ و مطابق آن هرکس دیگران را به تغییر آیین وا دارد یا از طریق ازدواج آنان را به این کار راضی کند به زندان محکوم می‌شود.

اوتار پرادش با ۱۹۰ میلیون نفر سکنه پرجمعیّت‌ترین ایالت هندوستان به‌شمار می‌رود، و مقامات آن گفته‌اند که این قانون برای پیشگیری از ازدواج‌های ساختگی و همچنین محافظت از زنان تصویب شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گرچه قانون تازه از دین خاصی نام نمی‌برد اما منتقدانش می‌گویند که مصوّبهٔ اخیر، اسلام‌هراسانه است و هدف از آن مقابله با «عشق جهادی» است.

هندوهای تندرو معتقدند در فرآیندی که «عشق جهادی» نامیده می‌شود، مردان مسلمان، با وعدهٔ عشق و ازدواج، زنان سادهٔ هندو را می‌فریبند و آنها را مسلمان می‌کنند.

مطابق قانون تازه، زن و مردی که دین‌ متفاوت با هم دارند یک ماه پیش از ازدواج باید مراتب را به اطلاع قاضی ایالت برسانند و اگر پس از استعلام دادگاه مشکلی در کار نبود اجازهٔ ازدواج به آنها داده خواهد شد.

دست‌کم چهار ایالت دیگر هند نیز اعلام کرده‌اند که درصدد تهیه و تصویب قوانین مشابهی برای مقابله با تغییر دین اجباری هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوختن خانه‌های روستای تهجیان در آتش درگیری هند و پاکستان بر سر کشمیر

هندوها در روستای اجدادی کامالا هریس برای پیروزی او غذای نذری دادند

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟