Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جانشین فرمانده سپاه: فخری‌زاده با «هوش مصنوعی» ترور شد و تروریستی در صحنه حضور نداشت

صحنه ترور محسن فخری‌زاده
صحنه ترور محسن فخری‌زاده Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) گفت عملیات ترور محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران با استفاده از «هوش مصنوعی» انجام شده و در صحنه «تروریستی حضور نداشته است».

آگهی

علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) گفت عملیات ترور محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران با استفاده از «هوش مصنوعی» انجام شده و در صحنه «تروریستی حضور نداشته است».

آقای فدوی با بیان اینکه ۱۱ محافظ همراه محسن فخری‌زاده بوده‌اند گفت تیراندازی توسط یک تیربار جاسازی شده در خودروی نیسان صورت گرفته است.

وی افزود: «ما بررسی کردیم و دیدیم که تیربار ماهواره‌ای و آنلاین کنترل می‌شد و تروریستی در صحنه نبوده، ۱۳ تیر از تیربار شلیک شده است. تیربار با دوربین پیشرفته روی چهره شهید فخری‌زاده زوم بوده است و از هوش مصنوعی کمک گرفته بودند. این تیربار فقط روی چهره شهید فخری‌زاده متمرکز بوده است و همسر شهید با وجود اینکه در فاصله ۲۵ سانتی متری شهید بوده تیر نخورده است.»

به گفته جانشین فرمانده سپاه پاسداران به آقای فخری‌زاده «۴ تا ۵ تیر» برخورد می‌کند که وی بر اثر «قطع نخاع و خونریزی» جان خود را از دست می‌دهد.

اظهارات علی فدوی در حالی بیان می‌شود که فرزندان آقای فخری‌زاده با حضور در یک برنامه تلویزیونی از حضور افراد مهاجم در صحنه خبر داده بودند.

از زمان مرگ محسن فخری‌زاده در هفته گذشته، مقامات جمهوری اسلامی روایت‌های متناقضی را از حادثه کشته شدن وی، جزئیات و هویت عاملان آن منتشر کرده‌اند.

در همین حال رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، شب گذشته با اشاره به ترور آقای فخری‌زاده گفت: « ترور یک دانشمند در خیابان آن هم با دستگاه ماهواره‌ای نمی‌تواند امنیت ما را خدشه‌دار کند.»

محسن فخری‌زاده، که مقامات اسرائیلی و غربی می‌گویند مغز متفکر برنامه نظامی هسته‌ای ایران بوده است، حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر روز هفتم آذر در آبسرد دماوند کشته شد.

ایران انگشت اتهام را به سوی اسرائیل نشانه رفته، اما دولت اسرائیل تا کنون در این زمینه اظهار نظری نکرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر اهدای نشان به فخری‌زاده همزمان با کشمکش بر سر برجام در ایران منتشر شد

ترور دانشمند هسته‌ای ایران؛ روحانی: در دام نمی‌افتیم، خامنه‌ای: عاملان و آمران را مجازات کنید

افشاگری رئیس دفتر حسن روحانی درباره هواپیمای ساقط‌شده اوکراینی؛ واعظی: ما فایل صوتی داریم