Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تصاویر اهدای نشان به فخری‌زاده همزمان با کشمکش بر سر برجام در ایران منتشر شد

اهدای نشان خدمت دولت ایران به محسن فخری‌زاده در سال ۱۳۹۴
اهدای نشان خدمت دولت ایران به محسن فخری‌زاده در سال ۱۳۹۴ Copyright عکس‌ها از ایرنا
Copyright عکس‌ها از ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون ارتباطات و اطلاع‌‌رسانی دفتر رئیس ‌جمهوری ایران تصاویر اهدای نشان درجه دو خدمت به محسن فخری‌زاده را «یکی از صدها ناگفته برجام» توصیف کرد.

آگهی

دفتر رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه تنها چند روز پس از ترور محسن فخری زاده، مقام عالی رتبه وزارت دفاع تصاویری از اهدای نشان درجه دو خدمت به او در سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران روز جمعه در جریان حمله مسلحانه به خودرویش در آبسرد دماوند کشته شد. علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع ‌رسانی دفتر رئیس ‌جمهوری ایران در صفحه توئیتر خود با انتشار تصویری از حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران در حال اهدای نشان درجه دو خدمت به محسن فخری زاده نوشت: «‏۱۹ بهمن ۹۴ در بی ‌نشانی و گمنامی ناگزیر، نشان خدمت بر سینه‌ فخر ایران نشست؛ اما حالا که ‎ترور و نفرت دژخیمان، سرمایه ‌ای بی‌ بدیل را از ایران ستانده، وقتش رسیده است که بیشتر از او بشنویم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

معاون ارتباطات و اطلاع ‌رسانی دفتر رئیس ‌جمهوری ایران همچنین تصاویر اهدای نشان درجه دو خدمت به محسن فخری زاده را «یکی از صدها ناگفته برجام» توصیف کرده است. علیرضا معزی در حالی اهدای نشان به محسن فخری زاده را «یکی از صدها ناگفته» توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی توصیف کرد که تنش بین دولت و مجلس ایران به دنبال تصویب طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» در مجلس افزایش یافته است.

سخنگوی دولت: مجلس حق ورود به موضوع برجام را ندارد

بنا به مصوبه مجلس ایران دولت موظف است تا تولید اورانیوم غنی شده با غلظت ۲۰ درصد را از سر بگیرد. این طرح دو فوریتی همچنین دولت ایران را مکلف می کند تا در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای امضاء کننده برجام و عادی نشدن روابط بانکی و عدم رفع موانع بر سر صادرات نفت اجرای پروتکل الحاقی را دو ماه پس از تصویب این طرح متوقف کند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران در واکنش به تصویب طرح دو فوریتی ابراز امیدواری کند که شورای نگهبان در بررسی مصوبه مجلس این موضوع را که رسیدگی به موضوع برجام از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است در نظر بگیرد. به گفته سخنگوی دولت ایران مجلس «حق ورود» به موضع توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی را ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که امکان جلوگیری از ترور محسن فخری زاده وجود داشته است. علی ربیعی گفت: «با کمی دقت و رعایت پروتکل های حفاظتی می توانستیم این جنایت را ناکام بگذاریم.»

سخنگوی دولت ایران وعده داد که دستگاه های امنیتی «تمام تلاش خود» را به کار خواهند گرفت تا ترور شخصیت ها تکرار نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانشین فرمانده سپاه: فخری‌زاده با «هوش مصنوعی» ترور شد و تروریستی در صحنه حضور نداشت

واکنش اتحادیه اروپا به طرح راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها در پاسخ به یورونیوز

واکنش مجلس ایران به ترور فخری‌زاده؛ آیا بازرسی‌های آژانس محدود می‌شود؟