روایت‌های متفاوت از ترور محسن فخری‌زاده؛ مساله حضور عامل انسانی

خبرگزاری فارس
خبرگزاری فارس   -  Copyright  https://www.farsnews.ir/photo
نگارش از یورونیوز

خبرگزاری فارس می‌گوید هیچ عامل انسانی در صحنه ترور حضور نداشته است.

دو روز پس از تروز محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران و با ادامه سکوت نهادهای امنیتی، رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی روایت‌های متفاوتی از چگونگی اجرای ترور او می‌دهند.

در حالی که در روایت‌های اولیه از انفجار یک خودروی نیسان بمب‌گذاری شده و تیراندازی چندین نفر به‌سوی آقای فخری‌زاده صحبت می‌شد، خبرگزاری فارس روز یکشنبه بدون ذکر منبع مشخصی گزارش کرد هیچ عامل انسانی در صحنه ترور حضور نداشته و یک تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، هدف ترور و محافظانش را زیر آتش گرفته است.

براساس این گزارش خودروی ضدگلوله محسن فخری زاده و همسرش، صبح جمعه با اسکورت سه خودروی محافظ از شهر رستمکلای مازندران به سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند.

زمانی که خودروی راهبر (پیشرو) تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند، شلیک به سمت خودروی هدف آغاز می‌شود. آقای «فخری‌زاده به تصور اینکه صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور» بوده پیاده می‌شود. و در زیر آتش «تیربار اتوماتیک... خودروی نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری متوقف بوده» قرار می‌گیرد. در جریان این تیراندازی «دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت» هدف ترور «برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد.»

همزمان روز یکشنبه، وزارت اطلاعات ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است». در این بیانیه به هیچ جزئیاتی اشاره نشده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

برنامه هسته‌ای ایران