Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روایت‌های متفاوت از ترور محسن فخری‌زاده؛ مساله حضور عامل انسانی

خبرگزاری فارس
خبرگزاری فارس Copyright https://www.farsnews.ir/photo
Copyright https://www.farsnews.ir/photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری فارس می‌گوید هیچ عامل انسانی در صحنه ترور حضور نداشته است.

آگهی

دو روز پس از تروز محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران و با ادامه سکوت نهادهای امنیتی، رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی روایت‌های متفاوتی از چگونگی اجرای ترور او می‌دهند.

در حالی که در روایت‌های اولیه از انفجار یک خودروی نیسان بمب‌گذاری شده و تیراندازی چندین نفر به‌سوی آقای فخری‌زاده صحبت می‌شد، خبرگزاری فارس روز یکشنبه بدون ذکر منبع مشخصی گزارش کرد هیچ عامل انسانی در صحنه ترور حضور نداشته و یک تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، هدف ترور و محافظانش را زیر آتش گرفته است.

براساس این گزارش خودروی ضدگلوله محسن فخری زاده و همسرش، صبح جمعه با اسکورت سه خودروی محافظ از شهر رستمکلای مازندران به سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند.

زمانی که خودروی راهبر (پیشرو) تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند، شلیک به سمت خودروی هدف آغاز می‌شود. آقای «فخری‌زاده به تصور اینکه صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور» بوده پیاده می‌شود. و در زیر آتش «تیربار اتوماتیک... خودروی نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری متوقف بوده» قرار می‌گیرد. در جریان این تیراندازی «دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت» هدف ترور «برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد.»

همزمان روز یکشنبه، وزارت اطلاعات ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است». در این بیانیه به هیچ جزئیاتی اشاره نشده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترور فخری‌زاده؛ فرانسه خواستار خویشتنداری برای پیشگیری از افزایش تنش شد

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند