لاشه صدها راسو پس از کشتار و دفن انبوه در دانمارک بیرون زد

کشتار و دفن مینک‌ها در دانمارک
کشتار و دفن مینک‌ها در دانمارک Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بقایای مینک‌ها [نوعی راسو] که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مزارع خز دانمارک امحاء شده بودند این هفته از محل دفن انبوه و جمعی بیرون زد، اتفاقی که شکایت اهالی را درباره خطرات احتمالی برای سلامتی، برانگیخته است.

آگهی

بقایای مینک‌ها [نوعی راسو] که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مزارع خز دانمارک امحاء شده بودند این هفته از محل دفن انبوه بیرون زد، اتفاقی که شکایت اهالی را درباره خطرات احتمالی برای سلامتی، برانگیخته است.

طبق اعلام اداره دامپزشکی و مواد غذایی دانمارک، کمتر از دو هفته پس از دفن هزاران مینک در یک منطقه نظامی در غرب این کشور، بقایای در حال تجزیه این حیوانات از زیر خاک ماسه‌ای بیرون زده است.

این نهاد گفت که مینک‌ها در گودال‌هایی به عمق دو و نیم متر دفن و با حدود دو متر خاک پوشانده شده بودند.

مقام‌های دانمارکی علت این موضوع را تجمع گازها در داخل بدن این حیوانات مرده عنوان کردند. جانیک المگارد از اداره دامپزشکی و غذایی دانمارک به آسوشیتدپرس گفت: «گازها باعث انبساط حیوانات می‌شوند و در بدترین حالت گوشت مینک‌ها از زمین خارج می‌شود.»

دانمارک اخیرا دستور داد که همه مینک‌های پرورش یافته که حدود ۱۵ میلیون راسوی می‌شود، در اوایل این ماه پس از کشف ویروس کرونا جهش یافته که ۱۲ نفر را آلوده کرده بود امحا شوند. مقام‌های بهداشت و درمان دانمارک معتقدند که انتقال ویروس کرونا از طریق راسوها ممکن است تغییرات هرچند کوچکی در پادتن تولید شده در بدن انسان بگذارد و به این ترتیب اثر واکسن یا واکسن‌های در حال ساخت برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد.

مقامات می‌گویند که خطر انتشار ویروس کرونا از طریق این گورها وجود ندارد اما ساکنان آن محدوده، احتمال آلوده شدن آب آشامیدنی و یک دریاچه در کمتر از ۲۰۰ متری از گورهای جمعی را مطرح می‌کنند.

برخی از نمایندگان پارلمان اروپا از دفن شتابزده این مینک‌ها انتقاد کردند و خواستار کشتن آن‌ها از طریق دستگاه‌های زباله‌سوز شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟

هکرها راه دسترسی بدون رمز عبور را به حساب‌های جی‌میل کشف کردند