نخستین نامزد ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پا پیش گذاشت؛ دهقان: فضای مذاکره با خارج را فراهم می‌کنم

حسین دهقان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
حسین دهقان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران ایران در ابتدای دهه ۷۰ خورشیدی، در پیام انتخاباتی خود تاکید کرد:« قادرم یک فضا اجماع، تفاهم و گفت‌وگو در سطح ملی و یک فضای گفت‌وگوی از موضع قدرت و عزت با خارج فراهم کنم.»

حسین دهقان، وزیر دفاع کابینه نخست حسن روحانی و مشاور فعلی رهبر ایران در حوزه صنایع دفاعی با انتشار گفتگویی ویدیویی رسما خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ معرفی کرد.

آقای دهقان که نزدیک به ۴۱ سال از عضویتش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گذرد، در نطق اعلام نامزدی خود گفت که به هیچ یک از جریانات سیاسی متعارف امروز جامعه ایران از جمله اصولگرا و اصلاح‌طلب وابستگی ندارد و آن چه برای او اهمیت دارد، پیگیری خواسته‌های مردم قبل از پیگیری خواسته‌های حزبی و گروهی است.

فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران ایران در ابتدای دهه ۷۰ خورشیدی، در پیام انتخاباتی خود تاکید کرد: « قادرم یک فضا اجماع، تفاهم و گفت‌وگو در سطح ملی و یک فضای گفت‌وگوی از موضع قدرت و عزت با خارج فراهم کنم.»

آقای دهقان همچنین تصریح کرد: «باید از فضای سنتی حاکم بر اداره و تصمیم‌گیری‌مان فاصله جدی بگیریم و به فضایی جدید وارد شویم و نظام اداری سالم و کارآمدی را که در خدمت توسعه کشور باشد، فراهم کنیم.»

آقای دهقان که به عنوان نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران خود را مطرح کرده، ۶۴ ساله است و دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران است. او مدرک دکتری مدیریت خود را نیز از همین دانشگاه اخذ کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رسانه‌های ایران از تمایل برخی دیگر از سرداران سپاه پاسداران از جمله پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا و عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهند.

پیشتر خبرگزاری بلومبرگ نیز گمانه‌زنی کرده بود که پیروز انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران یک فرد نظامی خواهد بود.

مطالب مرتبط