Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۹۲ هزار شکایت علیه بزرگ‌ترین سازمان جوانان آمریکا: در کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتیم

لباس پسران پیشاهنگ آمریکا (Boy Scouts of America‎)
لباس پسران پیشاهنگ آمریکا (Boy Scouts of America‎) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم حقوقی نماینده مدعیان اعلام کرده که بر خلاف برآورد اولیه دریافت ۸۲ هزار ادعای سوء رفتار جنسی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا، این رقم تا پایان مهلت قانونی دادگاه که روز دوشنبه بوده، از ۹۲ هزار مورد فراتر رفته است.

آگهی

شمار افرادی که مدعی هستند در دوران خدمت داوطلبانه در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا (BSA) مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند به ۹۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

تیم حقوقی نماینده مدعیان اعلام کرده که بر خلاف برآورد اولیه دریافت ۸۲ هزار ادعای سوء رفتار جنسی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا، این رقم تا پایان مهلت قانونی دادگاه که روز دوشنبه بوده، از ۹۲ هزار مورد فراتر رفته است.

جیل گِیل، ۵۸ ساله، که در لس آنجلس زندگی می‌کند اما در آلاباما بزرگ شده به سی‌ان‌ان گفته که در دهه ۱۹۷۰ و زمانی که یک نوجوان پیشاهنگ بوده دو بار مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است. آقای گیل که تلاش زیادی برای متشکل کردن قربانیان انجام داده، تصریح کرده که با وجود این که از ابعاد وسیع سوء استفاده جنسی رخ داده خوشحال نیست ولی امیدوار است که این پرونده توجه عموم مردم را به خود جلب کند و عاملی برای پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان شود.

در همین حال، سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای از عمق فاجعه رخ داده برای کودکان و نوجوانانی که داوطلبانه برای انجام هرگونه رشادتی پا پیش گذاشته‌اند، ابراز تاسف عمیق کرده است.

در حال حاضر، پرونده سوء استفاده جنسی مربوط به پیشاهنگی پسران آمریکا مسیر دادرسی مدنی را طی نمی‌کند چرا که این سازمان در ماه فوریه و همزمان با افزایش شمار مدعیان این پرونده اعلام ورشکستگی کرد و بررسی این پرونده نیز به دادگاه ورشکستگی ارجاع شد. این در شرایطی است که برخی مدعیان این پرونده می‌گویند که برای کسب نشان لیاقت و طی مدارج در سلسه مراتب این سازمان ناگزیر به قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی و برقراری رابطه جنسی مقعدی و دهانی شده‌اند.

این سازمان در سال ۱۹۱۰ تاسیس شد و افزون بر ۲.۲ میلیون عضو در سنین ۵ تا ۲۱ سال داشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

شمار کودکان و نوجوانانی که مدعی هستند در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند در حالی به ۹۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده که مجموع شکایت‌های ثبت شده در مورد آزار و اذیت جنسی رخ داده علیه کودکان در کلیساهای کاتولیک حدود ۱۱ هزار مورد بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوء استفاده جنسی در پاتیناژ فرانسه؛ رئیس فدراسیون ورزش‌های روی یخ استعفا داد

بررسی اتهام سوء استفاده جنسی صلحبانان سازمان ملل؛ از وعده تا عمل

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟