۹۲ هزار شکایت علیه بزرگ‌ترین سازمان جوانان آمریکا: در کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتیم

لباس پسران پیشاهنگ آمریکا (Boy Scouts of America‎)
لباس پسران پیشاهنگ آمریکا (Boy Scouts of America‎)   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

تیم حقوقی نماینده مدعیان اعلام کرده که بر خلاف برآورد اولیه دریافت ۸۲ هزار ادعای سوء رفتار جنسی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا، این رقم تا پایان مهلت قانونی دادگاه که روز دوشنبه بوده، از ۹۲ هزار مورد فراتر رفته است.

شمار افرادی که مدعی هستند در دوران خدمت داوطلبانه در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا (BSA) مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند به ۹۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

تیم حقوقی نماینده مدعیان اعلام کرده که بر خلاف برآورد اولیه دریافت ۸۲ هزار ادعای سوء رفتار جنسی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا، این رقم تا پایان مهلت قانونی دادگاه که روز دوشنبه بوده، از ۹۲ هزار مورد فراتر رفته است.

جیل گِیل، ۵۸ ساله، که در لس آنجلس زندگی می‌کند اما در آلاباما بزرگ شده به سی‌ان‌ان گفته که در دهه ۱۹۷۰ و زمانی که یک نوجوان پیشاهنگ بوده دو بار مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است. آقای گیل که تلاش زیادی برای متشکل کردن قربانیان انجام داده، تصریح کرده که با وجود این که از ابعاد وسیع سوء استفاده جنسی رخ داده خوشحال نیست ولی امیدوار است که این پرونده توجه عموم مردم را به خود جلب کند و عاملی برای پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان شود.

در همین حال، سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای از عمق فاجعه رخ داده برای کودکان و نوجوانانی که داوطلبانه برای انجام هرگونه رشادتی پا پیش گذاشته‌اند، ابراز تاسف عمیق کرده است.

در حال حاضر، پرونده سوء استفاده جنسی مربوط به پیشاهنگی پسران آمریکا مسیر دادرسی مدنی را طی نمی‌کند چرا که این سازمان در ماه فوریه و همزمان با افزایش شمار مدعیان این پرونده اعلام ورشکستگی کرد و بررسی این پرونده نیز به دادگاه ورشکستگی ارجاع شد. این در شرایطی است که برخی مدعیان این پرونده می‌گویند که برای کسب نشان لیاقت و طی مدارج در سلسه مراتب این سازمان ناگزیر به قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی و برقراری رابطه جنسی مقعدی و دهانی شده‌اند.

این سازمان در سال ۱۹۱۰ تاسیس شد و افزون بر ۲.۲ میلیون عضو در سنین ۵ تا ۲۱ سال داشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

شمار کودکان و نوجوانانی که مدعی هستند در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند در حالی به ۹۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده که مجموع شکایت‌های ثبت شده در مورد آزار و اذیت جنسی رخ داده علیه کودکان در کلیساهای کاتولیک حدود ۱۱ هزار مورد بوده است.

مطالب مرتبط