کمیسیون اروپا راهبردی تازه برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی اتخاذ کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتراض خیابانی در لهستان علیه تضییع حقوق دگرباشان جنسی
اعتراض خیابانی در لهستان علیه تضییع حقوق دگرباشان جنسی   -   کپی رایت  AP Photo

کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه راهبردی را برای تضمین برابری حقوقی شهروندان دگرباش جنسی(LGBTIQ) در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله کشورهای ناقض حقوق اقلیت‌های جنسی اتخاذ کرد.

بر پایه این راهبرد فراگیر، کمیسیون اروپا خواستار مقابله با تبعیض علیه دگرباشان جنسی، به ویژه در محیط کار و نقض امنیت آنها از طریق نفرت پراکنی آنلاین شد و پیشنهاد کرد که ابراز انزجار از دگرباشان جنسی در مجموعه جرایم مصرحه اتحادیه اروپا قرار گیرد.

ورا ژوروا ، معاون رئیس کمیسیون در امور ارزش‌های اروپایی و شفافیت گفت:«این نخستین راهبرد ما در سطح اتحادیه اروپاست و تلاش مشترک ما برای حصول اطمینان از برخورد یکسان با همه شهروندان این اتحادیه را شدت خواهد بخشید.»

این اقدام کمیسیون اروپا در شرایطی صورت می‌گیرد که احزاب حاکم در دو کشور لهستان و مجارستان در تلاش برای تصویب قوانینی برای محدود کردن حقوق دگرباشان جنسیتی هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطابق اعلام کمیسیون اروپا در حالی که شمار شهروندان موافق رعایت حقوق دگرباشان جنسی از ۷۱ درصد در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۷۶ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته، اما تعداد دگرباشان جنسی ساکن اروپا که خود را در معرض تهدید و نقض آشکار حقوق انسانی حس کرده‌اند از ۳۷ درصد در ۲۰۱۲ به ۴۳ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.