Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کنفرانس آینده کلید خورد؛ «اروپای مطلوبتان را بگویید ما برای شما می‌سازیم»

از چپ: آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا  و اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا پس از امضای رسمی اسناد برگزاری کنفرانس آینده اروپا
از چپ: آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا و اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا پس از امضای رسمی اسناد برگزاری کنفرانس آینده اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوروزلا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا و آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال و رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا ظهر روز چهارشنبه بیانیه مشترک کنفرانس آینده اروپا را امضا کردند؛ اقدامی که راه را برای در میان گذاشتن ایده‌های مردم برای آینده اروپا را هموار می‌کند.

آگهی

اوروزلا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا و آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال و رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا ظهر روز چهارشنبه بیانیه مشترک کنفرانس آینده اروپا را امضا کردند؛ اقدامی که راه را برای شروع یک سری بحث و گفتگوها با هدف در میان گذاشتن ایده‌های مردم ساکن در گوشه و کنار اروپا برای شکل‌گیری آینده مطلوب باز کرد.

کنفرانس آینده اروپا به ابتکار و ریاست سه نهاد پیشگام اتحادیه یعنی کمیسیون، پارلمان و شورای اتحادیه اروپا برگزار می‌شود و به زودی هیات اجرایی متشکل از این سه نهاد، برگزاری جلسات عمومی کنفرانس با حضور نهادهای مدنی و نیز نشست‌های دریافت نظر شهروندان را آغاز خواهند کرد. پارلمان‌های ملی کشورهای عضو نیز نقش نهاد ناظر بر حسن اجرای این کنفرانس را برعهده خواهند داشت.

این کنفرانس به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود و تمامی شهروندان اروپا قادر خواهند بود تا با استفاده از یک بستر دیجیتال چند زبانه ضمن شرکت در آن نسبت به ارائه نظر و دیدگاه‌های خود اقدام کنند.

تازه‌ترین بررسی‌ کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که ۹۲ درصد شهروندان ساکن در ۲۷ کشور عضو اتحادیه معتقدند که نظراتشان باید بیش از پیش در تصمیم‌گیری‌های نهادهای حاکم بر این اتحادیه نقش داشته باشد؛ به ویژه برای مرتفع کردن سه دغدغه عمومی در میان مردم از جمله تغییرات آب و هوایی، تروریسم و خطرات مترتب بر بهداشت و سلامت عمومی.

بر همین اساس، اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه در جریان امضای بیانیه مشترک کنفرانس آینده اروپا از تمامی مردم اروپا دعوت کرد تا انتظارات خود را از آینده اروپا مطرح کنند. خانم فن در لاین به مردم وعده داد که سیاستگذاران اتحادیه اروپا به خوبی به نظرات آنها گوش و سپس عمل خواهند کرد.

دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا نیز این کنفرانس را فرصتی بی‌نظیر برای شکل دادن آینده اروپا بر پایه دموکراسی حداکثری توصیف کرد و از مردم خواست تا در ساختن آینده مشارکت حداکثری داشته باشند. آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال و رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا نیز در این مراسم، نفس برگزاری این کنفرانس را ارسال پیام امید به آینده به تمامی مردم اروپا عنوان کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سه نهاد برگزار کننده کنفرانس آینده اتحادیه اروپا امیدوارند که با جمع‌بندی دیدگاه‌ها و نظرات ارایه شدن در مجموعه نشست‌های این کنفرانس بتوانند در مورد چارچوب اتحادیه مطلوب و ایده‌آل شهروندان ساکن در آن برسند و سیاستگذاری‌های آتی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از برنامه اتحادیه اروپا؛ کاهش ۷۶ میلیون نفری محرومان تا ۲۰۳۰

اتحادیه اروپا از طرح ۴ میلیارد یورویی مبارزه با سرطان رونمایی کرد

کمیسیون اروپا راهبردی تازه برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی اتخاذ کرد