Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماکرون و مرکل خواستار اصلاح مقررات حوزه شنگن برای مقابله با تروریسم شدند

امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل
امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم آلمان: «این امری بسیار حیاتی است که بدانیم چه کسی وارد منطقه شنگن می‌شود و چه کسی از آن خارج می‌شود.»

آگهی

چند کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه بر لزوم تلاش بیشتر برای مبارزه مشترک با تروریسم پس از حملات اخیر در فرانسه و اتریش تاکید کردند.

رهبران این کشورها از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در جریان نشستی مجازی با رئیس شورای اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون این اتحادیه همچنین خواستار تقویت مرزهای خارجی اتحادیه برای حفاظت از منطقه شنگن و واکنش سریع به نفرت پراکنی اینترنتی شدند.

رئیس جمهوری فرانسه در این نشست از لزوم «واکنش هماهنگ و سریع» کشورهای اروپایی سخن گفت. وی به طور مشخص خواستار ایجاد پایگاه داده‌های مشترک، تبادل اطلاعات و پیگیری تدابیر کیفری شد. امانوئل ماکرون همچنین گفت که اتحادیه اروپا باید به دنبال بازنگری در مقررات مرزی منطقه شنگن باشد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز خواستار اصلاح مقررات منطقه شنگن به دنبال حملات اخیر در فرانسه و اتریش شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته صدراعظم آلمان کار سامانه ورود و خروج به منطقه شنگن باید تا سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز شود. وی گفت: «این امری بسیار حیاتی است که بدانیم چه کسی وارد منطقه شنگن می‌شود و چه کسی از آن خارج می‌شود.»

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز در جریان این نشست درباره اقدامات پیش روی اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با تروریسم گفت: «ما همچنان راهی طولانی در پیش داریم.»

یکی از موضوعات مورد بحث در این نشست مجازی لزوم مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی بود که به طور خاص طی هفته‌های اخیر در فرانسه مورد توجه قرار گرفت. امانوئل ماکرون در همین راستا خواستار اجرای مقررات حذف مطالب با محتوای دفاع از تروریسم ظرف کمتر از یک ساعت از اینترنت شد.

رئیس جمهوری فرانسه قرار است پیشنهادات اولیه خود برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی را روز ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) به شورای اتحادیه اروپا ارائه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از بیم حملات تروریستی یک گذرگاه مرزی با اسپانیا را بست

حزب مرکل رهبر جدید خود را در گردهمایی مجازی بر می‌گزیند

رئیس جمهور گرجستان: مصوبه «عوامل خارجی» را وتو می‌کنم؛ مسیر تفلیس «عضویت در اتحادیه اروپا» است