Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استفاده از ماشین آب‌پاش در تایلند برای ممانعت از رسیدن نامه‌های معترضان به پادشاه

Wason Wanichakorn
Wason Wanichakorn Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنبش دموکراسی‌خواه تایلند با تظاهرات روزانه‌اش، اکنون به چالشی برای نظام سلطنتی تبدیل شده است. این جنبش که عمدتا توسط دانشجویان رهبری می‌شود، خواستار استغفای نخست‌وزیر تایلند، اصلاح قانون اساسی و دموکراتیک‌تر کردن آن همچنین انجام اصلاحات در نظام سلطنت این کشور و پاسخگو کردن آن مقابل مردم است

آگهی

معترضان طرفدار دموکراسی در تایلند عصر یکشنبه هنگامی که تلاش داشتند به کاخ بزرگ بانکوک نزدیک شوند تا در اقدامی نمادین، نامه‌های مربوط به شکایات سیاسی خود را به پادشاه این کشور تحویل دهند، با پلیس ضد شورش و ماشین آب‌پاش روبرو شدند.

این دومین بار در چند ماه اخیر بود که در تظاهرات بانکوک از ماشین آب‌پاش علیه معترضان استفاده می‌شد. 

پلیس با غیرقانونی اعلام کردن این راهپیمایی، از تظاهرکنندگان خواست تا نمایندگانشان را برای گفتگو بفرستند. با بی‌نتیجه ماندن تلاش معترضان برای ورود به کاخ، درگیری میان دو طرف آغاز شد و معترضان اقدام به پرتاب اشیاء به سمت نیروهای دولتی کردند.

این درگیری‌ها پس از دقایقی پایان یافت و گفته می‌شود در جریان آن به کسی آسیب جدی نرسیده است.

یکی از معترضان در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که «مردم فقط می‌خواستند نامه‌هایشان را بفرستند و هیچ اثری از خشونت از طرف معترضان دیده نمی‌شد.» او افزود که هرچه نیروهای دولتی از خشونت بیشتری استفاده کنند، افراد بیشتری به اعتراضات خواهند پیوست.

جنبش دموکراسی خواه تایلند با تظاهرات روزانه‌اش، اکنون به چالشی برای نظام سلطنتی این کشور تبدیل شده است.

این جنبش که عمدتا توسط دانشجویان رهبری می‌شود و مدت چند ماه است ابتکار سیاسی را در این کشور به دست گرفته، خواستار استغفای پرایوت چان‌او‌چا، نخست‌وزیر تایلند و پاسخ پارلمان به مطالبات آنهاست.

اعضای این جنبش در کنار درخواست استعفای نخست‌وزیر، به دنبال اصلاح قانون اساسی و دموکراتیک‌تر کردن آن همچنین انجام اصلاحات در نظام سلطنت این کشور و پاسخگو کردن آن در مقابل مردم هستند.

پرایوت می‌گوید از قدرت کناره گیری نخواهد کرد؛ اما پارلمان با بحث درباره اصلاح قانون اساسی موافقت کرده و رهبران سیاسی در حال بحث و گفتگو برای ایجاد کمیته آشتی هستند؛ تلاشی که تاکنون توسط معترضین رد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ هزاران تایلندی دموکراسی‌خواه در بانکوک گردهم آمدند

در بنگلادش چه خبر است؟ دولت معترضان به سهمیه‌ای‌ها را «رضاکار» خطاب کرد

سهمیه‌بندی مشاغل دولتی در بنگلادش؛ دانشجویان برغم ۱۸ کشته عقب نمی‌نشینند