Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

علی خامنه‌ای: سیاست ایران در قبال آمریکا تغییر نخواهد کرد

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی
علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی Copyright Khmenei.ir
Copyright Khmenei.ir
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) در یک سخنرانی به مناسبت سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران تغییر سیاست تهران در قبال واشنگتن را رد کرد.

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) در یک سخنرانی به مناسبت سالروز اشغال سفارت آمریکا تغییر سیاست تهران در قبال واشنگتن را رد کرد.

آقای خامنه‌ای که همزمان با روز انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا سخن می‌گفت، با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا «حساب‌شده و مشخص است و با رفت‌وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی‌کند» اظهار داشت: «ممکن است با آمدن یا نیامدن یک فرد اتفاقاتی بیفتد، اما به ما هیچ ارتباطی ندارد و در سیاست جمهوری اسلامی هیچ تاثیری نخواهد داشت.»

اظهارات رهبر جمهوری اسلامی در حالی بیان می‌شود که هفته گذشته جان رتکلیف، مدیر ارشد دستگاه ناظر بر اطلاعات ملی آمریکا، از کشف یک طرح نفوذ گسترده سایبری از سوی هکرهای وابسته به ایران برای دخالت در انتخابات ایالات متحده خبر داده بود.

بنابر اعلام او، این هکرها قصد داشتند با ارسال صدها هزار ایمیل جعلی رای‌دهندگان آمریکایی را نسبت به رئیس‌جمهور فعلی این کشور بدبین کنند.

در انتخابات آمریکا جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، مخالف سیاست خارجی کنونی دولت دونالد ترامپ در قبال ایران موسوم به «فشار حداکثری» به شمار می‌رود و خواهان بازگشت به توافق اتمی برجام است. توافقی که دولت دونالد ترامپ از آن خارج شد.

ناظران می‌گویند ایران از همین رو به قدرت رسیدن دموکرات‌ها در آمریکا را ترجیح می‌دهد و تحریم‌ها در سه سال گذشته را به این امید تحمل کرده است، با این حال موضع رسمی حکومت همواره «عدم هرگونه ترجیح» اعلام شده است.

پیشتر در روز گذشته جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، به تلویزیون سی بی اس آمریکا گفته بود «مواضع تیم آقای بایدن بهتر است، اما در هر صورت باید منتظر ایستاد و دید.»

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان امروز خود همچنین درباره رویارویی با آمریکا گفت: «برخی تصور می‌کنند که اگر دولتی تسلیم خواسته‌ها و سیاست‌های آمریکا شود سود و بهره خواهد برد درحالی‌که دولت‌های تسلیم در برابرزورگویی‌های آمریکا بیشترین ضربه را خورده‌اند و گرفتاری‌های آنها بیشتر شده است.»

انتخابات آمریکا در حال برگزاری است و فرد پیروز این رقابت دوره ریاست‌جمهوری خود را از روز ۲۰ ژانویه سال آینده شروع خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد تقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان ایران در ۸۵ سالگی درگذشت

راستی‌آزمایی ادعای حسن روحانی؛ آیا حل اختلاف بین ایران و آمریکا «آسان» است؟

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران