دوستداران ترامپ و بایدن در دونبگ و بالینا

نقاشی دیواری از جو بایدن در شهر بالینا در ایرلند
نقاشی دیواری از جو بایدن در شهر بالینا در ایرلند Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونبگ و بالینا دو شهر کوچک از جمهوری ایرلند هستند که شهروندانش به ترتیب و به دلایلی نسبتا متفاوت از دونالد ترامپ و رقیب دموکراتش جو بایدن حمایت می‌کنند.

آگهی

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علاوه به خاص بودن نحوه برگزاری آن برای شهروندان دیگر کشورها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

خبرنگار یورونیوز برای پوشش نحوه پی‌گیری و استقبال از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جمهوری ایرلند رفته و با شهروندان دو جامعه ویژه از این کشور که هر یک دیدگاه خاص خود را در باره فرد پیروز انتخابات دارند، گفتگو کرده‌ است.

در این گزارش آمده است: در حالی که شهروندان آمریکایی بی صبرانه منتظر پایان یافتن فرایند رای گیری در روز سه شنبه و مشخص شدن رئیس جمهوری کشورشان هستند،‌ دو بخش از جامعه ایرلند نیز که هر یک هوادار یک نامزد خاص هستند هم‌پای آنها در انتظار نتیجه قطعی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده هستند.

دونبگ و بالینا دو شهر کوچک از جمهوری ایرلند هستند که ساکنانش به ترتیب و به دلایلی نسبتا متفاوت از دونالد ترامپ و رقیب دموکراتش جو بایدن حمایت می‌کنند.

ساکنان دونبگ از توابع شهرستان کلر به یک دلیل خاص به شدت هوادار دونالد ترامپ هستند. موفقیت هتل بین‌المللی ترامپ که شعبه‌ای از آن در این شهر کوچک واقع شده و سبب درآمد‌زایی و رونق اقتصاد در این شهر کوچک و مناطق اطراف آن شده دلیل اصلی ساکنان برای هواداری از رئیس جمهوری فعلی آمریکا است.

یک کسبه این شهر کوچک از «ایجاد فرصت‌های شغلی در محل،‌ تداوم دسترسی محلی به ساحل و استفاده از محصولات محلی» به عنوان بخشی از دلایل محبوبیت هتل بین المللی ترامپ در دونبگ نام می‌برد.

دونبگ همچنین جایی است که خانه اجدادی مایک پنس، معاون دونالد ترامپ در آن واقع شده است. در گزارش خبرنگار یورونیوز آمده است که پنس در دوران جوانی هنگام تابستان در یکی از میخانه‌های این شهر کوچک کار می‌کرده است. 

بدین ترتیب ساکنان محلی در این دونبگ امیدوارند که پیروزی دونالد ترامپ به تقویت و رونق بیشتر اقتصاد محلی کمک بیشتری کند.

از سوی دیگر ساکنان شهر کم‌ جمعیت بالینا در شهرستان مایو، جایی که میزبان اقوام دور جو بایدن بوده، تا حدی به نامزد دموکرات علاقمندند که به احترام وی تصوریش را به صورت نقاشی دیواری در شهر کشیده‌اند.

ارتباطات دور خانوادگی معاون سابق رئیس جمهوری ایالات متحده به بخشی از سواحل شرقی بالینا گره خورده است،‌ جایی که اجداد پدری آقای بایدن در سال ۱۸۴۰ میلادی از آنجا به ایالات متحده مهاجرت کرده بودند.

بایدن در این شهر به شدت مورد ستایش ساکنان است. لوریتا بلویت، یکی از ساکنان بالینا از بایدن نقل می‌کند که او همیشه از تربیت با ارزش‌های ایرلندی دم می‌زند. لوریتا معتقد است که ایرلند برای جو بایدن و خانواده او همیشه بسیار مهم بوده است.

جو بایدن زمانی که معاون ریاست جمهوری آمریکا بود در جریان سفر به ایرلند سفر با شهروندان بالینا ملاقات کرده بود. ساکنان شهر حالا امیدوارند که وی به قول سال ۲۰۱۶ خود عمل کند و در صورت پیروز شدن بار دیگر به بالینا سفر کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برلین خوستار «معامله جدید» با ایالات متحده پس از انتخابات ریاست جمهوری شد

آیا تکرار خطای ۴ سال پیش در نظرسنجی‌ها برای پیروزی ترامپ کافی است؟

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت