Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات آمریکا؛ آخرین تلاش‌های ترامپ و بایدن برای پیروزی در ایالت‌های کلیدی

جو بایدن و دونالد ترامپ
جو بایدن و دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ می‌گوید «موج» آرای جمهوریخواهان برای چهار سال دیگر وی را راهی کاخ سفید خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور قصد دارد روز دوشنبه با سفر به چهار ایالت کلیدی کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین در چند گردهمایی شرکت کند.

نامزد جمهوریخواهان در حالی که مانند چهار سال پیش در نظرسنجی ها از رقیب دموکرات خود عقب افتاده امیدوار است تا بتواند بار دیگر شگفتی آفرین باشد. او در جریان گردهمایی های انتخاباتی روز یکشنبه خود پیش بینی کرد که «موج» آرای جمهوریخواهان برای چهار سال دیگر وی را راهی کاخ سفید خواهد کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است آخرین گردهمایی روز دوشنبه خود را در ایالت میشیگان برگزار کند. او در سال ۲۰۱۶ با شکست هیلاری کلینتون در این ایالت غرب میانه آمریکا توانست زمینه پیروزی خود در کالج الکترال را فراهم کند.

در مقابل جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در آخرین روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار است وقت و انرژی خود را بیش از هر ایالتی بر روی جلب نظر رای دهندگان در پنسیلوانیا متمرکز کند. معاون پیشین باراک اوباما امیدوار است تا با غلبه بر دونالد ترامپ در این ایالت کلیدی مسیر خود برای پیروزی در کالج الکترال را هموار کند. دونالد ترامپ چهار سال پیش موفق شد تا هیلاری کلینتون را در پنسیلوانیا شکست دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ در صورت شکست در انتخابات روز سه شنبه از زمان جورج بوش پدر اولین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که برای دو دوره پیاپی ساکن کاخ سفید نشده است.

جو بایدن روز یکشنبه در جمع هوادارانش در شهر فیلادلفیا در پنسیلوانیا ضمن تاکید بر اهمیت تک تک آراء گفت: «دونالد ترامپ دور قبل از مجموع شش میلیون رای توانست با کسب تنها ۴۴ هزار رای بیشتر در پنسیلوانیا پیروز شود. هر رای مهم است!»

در مقابل دونالد ترامپ در گردهمایی طرفدارانش در ایالت فلوریدا از دموکرات ها به دلیل تمرکز بر شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد. سخنان او باعث شد تا هوادارانش شعار «فائوچی را برکنار کن!» سر دهند. آنتونی فائوچی، متخصص بیماری های واگیردار از راهبرد دولت دونالد ترامپ برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» انتقاد کرده است.

دونالد ترامپ در واکنش به شعار هوادارانش گفت: «اجازه بدهید تا پس از انتخابات کمی صبر کنم!»

شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده تاکنون جان بیش از ۲۳۰ هزار نفر را گرفته است. بسیاری از رای دهندگان به علت شیوع این ویروس در این دوره از انتخابات ترجیح داده اند تا از طریق ارسال آرای خود با پست در رای گیری شرکت کنند.

برخی از دفاتر و فروشگاه های چند شهر آمریکا روز یکشنبه از بیم وقوع ناآرامی های پساانتخاباتی تخته هایی را بر روی درها، پنجره ها و ویترین ها نصب کردند تا از آسیب احتمالی به این اماکن جلوگیری کنند. دونالد ترامپ روز یکشنبه گزارش های منتشر شده مبنی بر اینکه قصد دارد در صورت ابهام در نتیجه انتخابات پیروزی خود را اعلام کند تکذیب کرد. وی با این حال افزود که با پایان رای گیری وکلای کارزار انتخاباتی اش آماده پیگیری های حقوقی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا خود را برای ناآرامی‌های اجتماعی پس از انتخابات آماده می‌کند

کالج الکترال چیست و چگونه می‌تواند نامزد بازنده رای مردمی در آمریکا را برنده انتخابات کند؟

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد