Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بالاترین شمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا در آمریکا و فرانسه ثبت شد

افزایش شمار مبتلایان روزانه به کرونا در فرانسه و آمریکا
افزایش شمار مبتلایان روزانه به کرونا در فرانسه و آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا و فرانسه روز گذشته بالاترین شمار ابتلاهای روزانه به کووید-۱۹ را از زمان آغاز همه‌گیری در کشورهای خود ثبت کردند و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که شهروندان این کشور باید حداقل تا تابستان آینده با کرونا زندگی کنند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا و فرانسه روز گذشته بالاترین شمار ابتلاهای روزانه به کووید-۱۹ را از زمان آغاز همه‌گیری در کشورهای خود ثبت کردند و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که شهروندان این کشور باید حداقل تا تابستان آینده با کرونا زندگی کنند.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) بیش از ۸۰ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در یک شبانه روز را گزارش کرد که بالاترین رقم از ابتدای همه‌گیری کووید-۱۹ در این کشور است. کارشناسان هشدار می‌دهند که بدترین وضعیت هنوز نیامده است.

طبق داده‌های منتشر شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد موارد ابتلا در روز جمعه به دست‌کم ۸۰ هزار و ۵ مورد ابتلای جدید رسیده است. شمار ابتلاهای روزانه کرونا در آمریکا در روز پنجشنبه رقم ۷۷ هزار و ۳۶۲ مورد بود.

با این حال برخی از پزشکان آمریکا می‌گویند که میزان مرگ و میرهای کووید-۱۹ در این کشور به خاطر عوامل متعدد مانند استفاده از داروی رمدسیویر، استروئیدها و مدیریت بهتر بیماران حدود ۸۵ درصد کاهش یافته است.

بایدن: اگر انتخاب شوم، واکسن کرونا به‌طور رایگان توزیع می‌شود

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نیز روز جمعه گفت که طبق بخشی از برنامه ملی وی برای مقابله با ویروس کرونا، واکسن کووید-۱۹ به طور رایگان در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. این در حالی اتفاق می‌افتد که وی بتواند در انتخابات ۳ نوامبر به کاخ سفید راه پیدا کند.

وی گفت: «هنگامیکه به یک واکسن ایمن و موثر رسیدیم برای برای همه افراد رایگان باشد، چه بیمه باشند چه نباشند.»

وی تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا تقریبا هشت ماه در این بحران بوده است و رئیس جمهور هنوز برنامه‌ای برای آن ندارد.

تاکنون ۲۲۳ هزار نفر در ایالات متحده آمریکا در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه از یک میلیون ابتلا فراتر رفت

این در حالی است که همزمان فرانسه اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای همه‌گیری ویروس در این کشور از یک میلیون نفر فراتر رفته است.

روز گذشته فرانسه نیز ۴۲ هزار و ۳۲ مورد ابتلای جدید در طول یک شبانه روز را گزارش کرد که یک رکورد جدید از نظر شمار مبتلایان روزانه محسوب می‌شود. در مدت زمان مشابه ۱۸۴ نفر نیز در فرانسه در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند که شمار کشته‌شده‌های کرونا با اضافه شدن آمار فوتی‌های جدید به ۳۴ هزار و ۵۰۴ نفر رسید.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز روز جمعه گفت که شهروندان این کشور حداقل باید تا تابستان سال آینده با ویروس کرونا زندگی کنند.

وی در دیدار از بیمارستانی در پاریس گفت: «وقتی صحبت‌های محققان را می‌شنوم، می‌بینم بهترین حالت خارج شدن از این وضعیت تا تابستان آینده است.»

آسوشیتدپرس
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسهآسوشیتدپرس

موارد ابتلا در اسپانیا

فرانسه دومین کشور اروپایی است که موارد ابتلا به کرونا در آن، از یک میلیون نفر فراتر رفته است. اسپانیا پیش از این اعلام کرده بود که موارد ابتلا به کووید-۱۹ به رقمی بیش از یک میلیون نفر رسیده است. با این حال پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا اعلام کرده است که «تعداد واقعی» افراد آلوده به ویروس کرونا در این کشور از زمان آغاز شیوع بیماری، «بیش از سه میلیون نفر» است. وی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی توضیح داد که این تفاوت آمار از آنجا ناشی می‌شود که نسبت افراد مبتلای شناسایی شده در ابتدای همه‌گیری بیماری در اسپانیا بسیار کم بوده است.

از سوی دیگر دولت لهستان اعلام کرد که آندژی دودا، رئیس جمهوری این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ اقتصاد و همه‌گیری کووید دو دغدغه مهم رای دهندگان

کرونا در اروپا؛ رفت و آمد شبانه برای ۴۶ میلیون فرانسوی ممنوع شد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟