شیوع ویروس کرونا در ایتالیا؛ دولت بودجه ۴۰ میلیارد یورویی تصویب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Milan
Milan   -  کپی رایت  AP Photo

دولت ایتالیا برای مقابله با زیان اقتصادی حاصل از کرونا، روز یکشنبه ۱۸ اکتبر، بسته محرک جدید ۴۰ میلیارد یورویی تصویب کرد.

در بسته محرک، یک میلیارد یوروی اضافی هم به بخش درمان و بهداشت تخصیص خواهد یافت. به علاوه قرار است بودجه‌ای برای استخدام پزشکان و پرستاران برای پر کردن شیفت‌ها در زمان‌های اورژانسی و همچنین هزینه‌های لازم برای پرداخت واکسن و سایز ملزومات پزشکی برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ اختصاص یابد.

بخش دیگری از این بودجه برای پرداخت به کارگرانی که به صورت موقت از کار اخراج شده‌اند تخصیص می‌یابد تا از خانواده‌ها و مناطق جنوبی کمتر توسعه‌یافته‌ کشور حمایت شود. همچنین ارزان‌سازی هزینه استخدام کارگران زیر ۳۵ سال بخش دیگری از این بسته مکمل دولت ایتالیا به شمار می‌رود.

رسانه‌های ایتالیا گزارش می‌دهند که احتمالا جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز یکشنبه محدودیت‌های جدیدی را در کشور اعلام کند. با افزایش مجدد تعداد ابتلا به کرونا در ایتالیا احتمالا قوانین محدود کننده‌ای در خصوص رفت و آمد در این کشور در دستور کار قرار گیرد. 

در حال حاضر تعداد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به ۱۰ هزار نفر در روز رسیده است. این عدد حتی از دوران اوج شیوع ویروس کرونا در ایتالیا در فصل بهار نیز بیشتر است.

کارشناسان هشدار می‌دهند که بیماری کووید -۱۹ دوباره به گروه‌های آسیب‌پذیر رسیده و ظرفیت بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها در شهرهای مختلف به ویژه میلان در حال تکمیل است. ایتالیا با تایید مرگ ۳۶ هزار و ۴۰۰ نفر، بعد از بریتانیا بیشترین تعداد تلفات در اثر ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید