Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شیوع ویروس کرونا در ایتالیا؛ دولت بودجه ۴۰ میلیارد یورویی تصویب کرد

Milan
Milan Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موج ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا بار دیگر شدت گرفته و روزانه ۱۰ هزار نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند.

آگهی

دولت ایتالیا برای مقابله با زیان اقتصادی حاصل از کرونا، روز یکشنبه ۱۸ اکتبر، بسته محرک جدید ۴۰ میلیارد یورویی تصویب کرد.

در بسته محرک، یک میلیارد یوروی اضافی هم به بخش درمان و بهداشت تخصیص خواهد یافت. به علاوه قرار است بودجه‌ای برای استخدام پزشکان و پرستاران برای پر کردن شیفت‌ها در زمان‌های اورژانسی و همچنین هزینه‌های لازم برای پرداخت واکسن و سایز ملزومات پزشکی برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ اختصاص یابد.

بخش دیگری از این بودجه برای پرداخت به کارگرانی که به صورت موقت از کار اخراج شده‌اند تخصیص می‌یابد تا از خانواده‌ها و مناطق جنوبی کمتر توسعه‌یافته‌ کشور حمایت شود. همچنین ارزان‌سازی هزینه استخدام کارگران زیر ۳۵ سال بخش دیگری از این بسته مکمل دولت ایتالیا به شمار می‌رود.

رسانه‌های ایتالیا گزارش می‌دهند که احتمالا جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز یکشنبه محدودیت‌های جدیدی را در کشور اعلام کند. با افزایش مجدد تعداد ابتلا به کرونا در ایتالیا احتمالا قوانین محدود کننده‌ای در خصوص رفت و آمد در این کشور در دستور کار قرار گیرد. 

در حال حاضر تعداد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به ۱۰ هزار نفر در روز رسیده است. این عدد حتی از دوران اوج شیوع ویروس کرونا در ایتالیا در فصل بهار نیز بیشتر است.

کارشناسان هشدار می‌دهند که بیماری کووید -۱۹ دوباره به گروه‌های آسیب‌پذیر رسیده و ظرفیت بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها در شهرهای مختلف به ویژه میلان در حال تکمیل است. ایتالیا با تایید مرگ ۳۶ هزار و ۴۰۰ نفر، بعد از بریتانیا بیشترین تعداد تلفات در اثر ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکسن‌هایی که تزریق نمی‌شد و دور انداخته می‌شد؛ پرستار ایتالیایی بازداشت شد

رستوران‌دارهای عصبانی در ایتالیا با پلیس درگیر شدند

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ