نتایج تحقیقات جدید؛ آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا شش برابر آمار رسمی است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ایتالیا دارای یکی از بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا است
ایتالیا دارای یکی از بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا است   -   کپی رایت  AP Photo

بر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه  ۴ اوت منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است. این عدد شش برابر آماری است که به طور رسمی منتشر شده است.

این تحقیقات که امروز نتایج آن در رسانه های ایتالیایی منتشر شد توسط گروهی متشکل از نهاد L’Istat (نهاد ملی آمار و اطلاعات ایتالیا ) و وزارت بهداشت این کشور و با حمایت صلیب سرخ صورت گرفت.

اعلام ابتلای یک و نیم میلیون ایتالیایی به کرونا بدین معناست که بیش از دو و نیم درصد از شهروندان این کشور مبتلا به کرونا هستند و یا در طی ماههای گذشته به آن مبتلا شده اند.

محققان در جریان یک کمپین بزرگ و از طریق تماس تلفنی با هزاران هزار شهروند ایتالیایی و انجام آزمایش بر خون برخی شهروندان به این نتایج دست یافتند. با این وجود اعلام شده است که برخی از شهروندان حاضر به پاسخ دادن و یا ارائه آزمایش نشدند.

آخرین آمار رسمی منتشر شده حکایت از ابتلای ۲۴۸ هزار شهروند ایتالیایی به کرونا و مرگ ۳۵ هزار و ۱۰۰ نفر دارد.

تحقیقاتی که امروز منتشر شد همچنین نشان می دهد که آمار مبتلایان در استان شمالی لومباردیا به مرکزیت میلان هفت و نیم درصد است در حالی که در جنوبی ترین استان ایتالیا یعنی منطقه خودمختار سیسیل حدود سه دهم درصد است.

به گفته مقامات بهداشت و سلامت ایتالیا اکنون استان لاتزو به مرکزیت رم پایتخت این کشور است که بیشترین شمار بیماران بستری شده در بیمارستانها را در خود جای داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید