Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایتالیا یک کشتی امداد و نجات را با ۱۸۰ پناهجو توقیف کرد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کشتی امداد و نجات که ۱۸۰ پناهجو را از دریای مدیترانه نجات داده بود در بندر سیسیل ایتالیا متوقف شد.

آگهی

یک سازمان امداد و نجات مهاجرین که مقام‌های دولت ایتالیا کشتی آنها را در بندر سیسیل متوقف کرده و این حرکت را اقدامی آزار دهنده توصیف کرد.

کشتی SOS مدیترانه روز در تاریخ ۷ ژوئيه ۱۸۰ مسافر نجات یافته را با خود حمل می‌کرد که در سیسیل از سوی مقام‌های التالیا متوقف شد. مقام‌های این سازمان می‌گویند اقدام دولت ایتالیا برای جلوگیری از بازگشت این کشتی و ادامه روند نجات دیگر پناهندگان آواره در دریای مدیترانه بوده است.

مقام‌های ایتالیایی نقص فنی را دلیل توقف این کشتی ذکر کرده‌اند. در حالی که فردریک پنارد مدیر عملیات این سازمان امداد نجات این دلایل را بهانه‌تراشی دولت ایتالیا می‌خواند و می‌گوید: «اینگونه اقدامات باعث می‌شود دیگر کشتی‌ها از کار در در زمینه امداد رسانی به مهاجران و پناهندگان خودداری کنند.»

مقام‌های ایتالیایی در اوایل ماه جاری میلادی، یک کشتی دیگر به نام seawatch ۳ را متوقف و دلیل این اقدام را نقص معاینه فنی عنوان کردند.

سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید: «ما همچنان مردمی را می‌بنیم که می‌میرند و همچنان شاهد قایق‌هایی هستیم که ناپدید می‌شوند. دیدن چنین محدودیت‌هایی از سوی دولت‌ها کار را برای سازمان‌های غیردولتی دشوار می‌کند.»

صفا مصلی، سخنگوی این سازمان در ادامه با اشاره به خطرناک بودن مسیر دریای مدیترانه مرکزی می‌گوید: «ظرفیت دریایی و امداد و نجات بسیار کمی در دریای مدیترانه وجود دارد و سازمان‌های غیر دولتی با محدودیت‌های بسیاری در این زمینه رو به رو هستند.»

ایتالیا قوانین سفت و سختی را در قبال قایق‌های خصوص امداد و نجات در پیش می‌گیرد. رم نگران است چنین عملیات‌هایی قاچاقچیان انسان در لیبی را ترغیب کند تا حجم فعالیت خود را برای راهی کردن پناهندگان از لیبی به سمت اروپا گسترش دهند.

در اوایل شیوع ویروس کرونا ایتالیا بنادر خود را برای حمل و نقل کشتی‌های امداد و نجات خصوصی ناامن اعلام کرد. رم با اشاره به این نکته که در صدد مهار انتشار ویروس است به این کشتی‌ها اجازه نداد در بنادر ایتالیا پهلو بگیرند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیمی از خشونت ورزی‌ها علیه پناهجویان آفریقایی از سوی ماموران حافظ قانون بوده است

درگیری مهاجران در مدیترانه؛ اعلام وضعیت اضطراری در کشتی «اوشین وایکینگ»

دزدان دریایی ۹ خدمه کشتی نروژی را در آب‌های بنین ربودند