پایان وضعیت اضطراری در کشتی حامل مهاجران در دریای مدیترانه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پایان وضعیت اضطراری در کشتی حامل مهاجران در دریای مدیترانه

گزارش‌ها از سیسیل در جنوب ایتالیا حاکی است که آرامش به کشتی بحران زده‌ی «اوشین وایکینگ» بازگشته و مقامات ایتالیا با تخلیه مهاجران در بندر موافقت کرده‌اند.

خدمه این کشتی که مخصوص ماموریت‌های بشردوستانه است روز جمعه در اقدامی بی‌سابقه و در پی بالا گرفتن خشونت‌ها در آن اعلام «وضعیت اضطراری» کرده بودند.

در روزهای اخیر چندین مورد درگیری در عرشۀ کشتی، عمدتا بین گروههای قومی، روی داده بود و اقلیتی از مهاجران کارمندان سازمان مردم نهاد نجات پناهجویان را تهدید کرده بودند.

در این فاصله شش اقدام به خودکشی نیز ثبت شده بود و دو تن از مهاجران سرنشین کشتی به دلیل ناامیدی خود را به درون آب انداخته بودند.

بیش از یک هفته است که کشتی نجات «اوشین وایکینگ»، ۱۸۰ مهاجر شامل ۲۵ کودک را حمل می کند، در نزدیکی ساحل سیسیل ایتالیا در انتظار اجازۀ پهلوگیری است. این کشتی تا کنون هفت بار از مقامات مالت و ایتالیا درخواست کرده تا مجوز ورود به بنادرشان را صادر کنند اما همۀ این تقاضاها رد شده بود.

بلاتکلیفی‌ها باعث شده بود تا بر میزان خشونت‌ها در داخل کشتی حتی تهدید خدمۀ آن بطور قابل توجهی افزایش یابد.

مقامات ایتالیا پس از انجام تست بیماری کووید-۱۹، ساکنان این کشتی را به یک کشتی دیگر در ساحل سیسیل منتقل کرده اند تا در آن جا دوره قرنطینه را بگذرانند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید