Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت مالی بنکسی از کشتی نجات مهاجران کشتی‌شکسته

تصویری از عملیات نجات کشتی لوییز-میشل در مدیترانه
تصویری از عملیات نجات کشتی لوییز-میشل در مدیترانه Copyright Chris Grodotzki @visrebel
Copyright Chris Grodotzki @visrebel
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کشتی نجات به یاد لوییز-میشل، آنارشیست مشهور فرانسوی در قرن نوزدهم به نام وی نامگذاری شده است.

آگهی

بنکسی، نقاش مشهور و ناشناس خیابانی، بار دیگر از یک کشتی نجات مهاجران درمانده در دریای مدیترانه حمایت مالی کرد.

این کشتی نجات به یاد لوییز-میشل، آنارشیست مشهور فرانسوی در قرن نوزدهم به نام وی نامگذاری شده است. بنکسی گرافیتی یک دختر کوچک، جلیقه نجات بر تن و تیوب‌هایی به شکل قلب را روی بدنه این کشتی صورتی و سفید کشیده است.

حساب کاربری کشتی لوییز-میشل

کشتی لوییز-میشل از ۱۸ اوت و با حمایت مالی بنکسی از بندر بوریانای در اسپانیا برای نجات پناهجویان درمانده در آب‌های دریای مدیترانه عملیات خود را آغاز کرد و به گزارش خبرگزاری فرانسه، تاکنون جان ۸۹ نفر، ازجمله ۱۴ زن و دو کودک را نجات داده است. روزنامه گاردین بریتانیا بامداد پنجشنبه برای اولین بار از عملیات این کشتی خبر داد. این رسانه بدون اعلام موقعیت لوییز-میشل گزارش کرد که شناور نجات در جست‌وجوی بندر یا یک کشتی گارد ساحلی برای انتقال پناهجویان نجات یافته است.

لوییز-میشل یک شناور سابق گمرک فرانسه است که نسبت به کشتی‌های نجات معمول سازمان‌های مردم‌نهاد سریع‌تر است و می‌تواند از قایق‌های گارد ساحلی لیبی که مهاجران را به این کشور بحران زده باز می‌گردانند، سبقت بگیرد.

سازمان دیده‌بان دریا، «سی‌واچ» با انتشار یک پیام توییتری اعلام کرد کشتی لوییز-میشل مورد حمایت بنکسی با یک کادر باتجربه از سراسر اروپا عملیات خود را آغاز کرده و تاکنون ۸۹ مهاجر را از آب نجات داده است. این سازمان از تمام داوطلبان خواسته تا به کمک کادر نجات این کشتی بروند.

به گزارش روزنامه گاردین، شخص بنکسی در این کشتی حضور ندارد. این هنرمند گمنام بریتانیایی در سال ۲۰۱۹ هم با تماس با کاپیتان پیا کلمپ، ناخدای عملیات دیده‌بان دریای ۳، برای کمک به این سازمان اعلام آمادگی کرده و به آن‌ها برای خرید یک شناور دیگر، پول داده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اثر مفقود شده بنکسی از تل‌آویو سردرآورد؛ خریدار اسرائیلی: فروشنده فلسطینی بود

پایان وضعیت اضطراری در کشتی حامل مهاجران در دریای مدیترانه

درگیری مهاجران در مدیترانه؛ اعلام وضعیت اضطراری در کشتی «اوشین وایکینگ»