تابلوی بنکسی ۱۰ میلیون دلار در حراج لندن فروخته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تابلوی بنکسی
تابلوی بنکسی   -   کپی رایت  AP Photo

یک تابلوی نقاشی در سبک امپرسیونیسم که به دست بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی، کشیده شده است در حراجی لندن به قیمت ۹.۸ میلیون دلار فروخته شد.

این تابلو که «مونه را به من نشان بده» نام دارد در حراج ساتبی به مزایده گذاشته شده بود و تقریبا دو برابر مبلغ قیمت‌گذاری شده اولیه به فروش رفت. نام خریدار این اثر فاش نشده است.

در این نقاشی که محصول سال ۲۰۰۵ است، بنکسی چرخ‌های خرید رهاشده و یک مخروط ترافیکی نارنجی را به تابلوی زمینه‌ای از کلود مونه، نقاش فرانسوی، با عنوان نیلوفرهای آبی اضافه کرده است.

الکس برانچیک، مدیر بخش هنرهای معاصر اروپای حراج ساتبی گفت این اثر یکی از «قوی‌ترین و نمادین‌ترین» آثار بنکسی است که تا کنون به فروش گذاشته شده بود.

بنکسی که نام وی تا کنون شناخته نشده است، هنرمندی است که کارش را با رسم نقاشی‌های دیواری به وسیله اسپری‌ در ساختمان‌های نیمه‌کاره در بریستول بریتانیا آغاز کرد.

این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و اجتماعی می‌پردازد و محتوای کارهای او اغلب اعتراضی است. آثار خلق شده توسط او برایش شهرت و محبوبیتی جهانی به ارمغان آورده است.

اثر دیگری از بنکس با نام «پارلمان متحول‌شده» سال پیش در حراجی ساتبی لندن ۱۲ میلیون دلار چکش خورد. این تابلو صحنه‌ای از یک جلسه مجلس عوام بریتانیا را نشان می‌دهد که در آن به جای نمایندگان، شامپانزه‌ها روی صندلی‌ها نشسته‌اند.

یک اثر دیگر از بنکسی در اوایل ماه جاری با نام «ما را ببخش» در حراجی ساتبی هنگ‌کنگ به قیمت ۸.۳ میلیون دلار به فروش رفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید