ایرلند، نخستین کشور اروپایی که برای بار دوم قرنطینه می‌کند

ایرلند
ایرلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند دوشنبه شب در جریان یک نطق تلویزیونی اعلام کرد که قرنطینه عمومی برای مدت شش هفته اجرا خواهد شد.

آگهی

دولت ایرلند تصمیم دارد برای مهار سرعت همه‌‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ کلیه شهروندان خود را قرنطینه کند. این تصمیم که در موج دوم همه‌گیری بیماری کووید برای نخستین بار در یک کشور اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود قرار است از نیمه شب چهارشنبه به اجرا گذاشته شود.

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند دوشنبه شب در جریان یک نطق تلویزیونی ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که قرنطینه عمومی به مدت شش هفته اجرا خواهد شد. وی در عین حال اعلام کرد که محدودیت‌های تازه ناشی از قرنطینه مشمول مراکز آموزشی نخواهد شد و مدارس در ایرلند طبق روال قبل به کار خود ادامه خواهند داد.

بر اساس تصمیم مقامات دولتی در ایرلند کلیه فروشگاه‌‌های غیر ضروری در طول دوران قرنطینه بسته خواهند بود و بارها و رستوران‌ها تنها مجاز به ارائه بسته‌های غذایی بیرون‌بر هستند.

نخست وزیر ایرلند همچنین از کلیه شهروندان کشورش خواست تا تنها برای نیازهای ضروری از منزل خارج شوند. آقای مارتین تاکید کرد که فقط به افرادی که مشاغل آنها حیاتی قلمداد می‌شود اجازه داده خواهد شد تا برای رفتن به سر کار در شهر تردد کنند.

به شهروندان ایرلند همچنین توصیه شده است تا بدون در اختیار داشتن مجوزی که تردد آنها را در شهر توجیه می‌کند از محدوده پنج کیلومتری منازل خود فراتر نروند زیرا در این صورت جریمه خواهند شد.

مایکل مارتین با یادآوری این نکته که مدارس و مهد‌های کودک در کشورش تعطیل نخواهند شد، بار دیگر تاکید کرد که دولت اجازه نخواهد داشت تا زمینه به خطر افتادن آینده فرزندان و جوانان را به واسطه این بحران سلامت فراهم کند.

نخست وزیر ایرلند در ادامه تصریح کرد که کشورش در حال حاضر سخت‌ترین محدودیت‌ها را در اروپا اعمال کرده اما در عین حال یادآور شد که به اعتقاد وی به اجرا گذاشتن اقدامات مضاعف هم اکنون ضروری است.

بر اساس آخرین آمار‌های رسمی، بیماری کووید۱‍۹ تا کنون هزار و ۸۵۲ قربانی در ایرلند با جا گذاشته است و نزدیک به ۵۱ هزار نفر از شهروندان این کشور را نیز مبتلا کرده است.

از سوی دیگر ولز نیز روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد به مدت دو هفته قرنطینه عمومی را به اجرا بگذارد.

نخست وزیر ولز با اعلام این مطلب یادآور شد که مقررات قرنطینه عمومی در این بخش از بریتانیا قرار است از روز جمعه آینده به اجرا گذاشته شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وحشت و نگرانی از کشف یک خمپاره انداز روس در بندر دوبلین

کرونا در اروپا؛ آغاز قرنطینه سراسری دوم در بلژیک و درگیری در بارسلون

قرنطینه کرونایی در فرانسه و آلمان؛ زمستانی سخت با موج دوم در پیش است