ترامپ پس از تست منفی کرونا در جمع هواداران: به همه یک بوس آبدار می‌دهم

ترامپ پس از تست منفی کرونا در میان هوادارانش در فلوریدا
ترامپ پس از تست منفی کرونا در میان هوادارانش در فلوریدا Copyright John Raoux/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«قسمت خوب ماجرا این است که من از پس آن (ابتلا به کرونا) برآمدم. احساس قدرت زیادی می‌کنم. می‌توانم میان شما در بین حاضران قدم بزنم و همه را ببوسم. مردها و زن‌های زیبا و خلاصه همه را ببوسم. یک بوس گنده به همه بدهم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده پس از اعلام پزشکان کاخ سفید مبنی بر نداشتن خطر سرایت ویروس کرونا به دیگران در اولین تجمع انتخاباتی خود حضور یافت و خطاب به حاظران گفت که می‌تواند میان آنان «شیرجه» بزند و «مردان و زنان زیبا» را ببوسد.

وی که در شهر سنفورد ایالت فلوریدا در میان هواداران خود حاضر شده بود گفت: «قسمت خوب ماجرا این است که من از پس آن (ابتلا به کرونا) برآمدم. حالا می‌گویند که من در برابرش ایمنی دارم.احساس قدرت زیادی می‌کنم. می‌توانم میان شما در بین حاضران قدم بزنم و همه را ببوسم. مردها و زن‌های زیبا و خلاصه همه را ببوسم. یک بوس گنده به همه بدهم.»

دونالد ترامپ همچنین پیش از سخنرانی تعدادی ماسک را به میان حاضران پرتاب کرد. پس از اعلام نتیجه مثبت تست کرونای رئیس جمهوری آمریکا وی به خاطر پرتاب کلاه تبلیغاتی میان هوادارانش مورد انتقاد رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود.

Evan Vucci/AP
ترامپ به میان جمعیت هوادارانش ماسک پرتاب می‌کندEvan Vucci/AP

آقای ترامپ که بارها و حتی در مناظره انتخاباتی، ماسک زدن و اقدامات پیشگیرانه جو بایدن در دوران شیوع کرونا را مورد تمسخر قرار داده بود در ادامه در کنایه ای به رقیب انتخاباتی خود گفت: «من مجبور نیستم خود را در زیرزمین حبس کنم.»

نتیجه مثبت تست کرونای دونالد ترامپ روز دوم اکتبر اعلام شد. وی ده روز از کارزار خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دور بود و هیچ تجمعی برگزار نکرد.

کاخ سفید روز شنبه ۱۹ اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «بر اساس استانداردهای شناخته شدۀ فعلی» از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، دیگر این خطر که دونالد ترامپ عامل انتقال ویروس کرونا باشد، وجود ندارد.

وی روز دوشنبه پس از یک تست منفی کرونا برای برگزاری تجمع انتخاباتی راهی فلوریدا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

طرح آتش‌بس در غزه؛ آنتونی بلینکن: توپ در زمین حماس است