Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره شمالی از موشکی قاره‌پیما و غول‌پیکر در رژه پیونگ یانگ رونمایی کرد

موشک غول‌پیکر جدید کره شمالی
موشک غول‌پیکر جدید کره شمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی در سال ۲۰۱۷ هنگام آزمایش مدل قبلی موشک قاره‌پیمای خود ادعا کرده بود که امکان اصابت موشک آزمایش شده به هر نقطه‌ای از آمریکا با حمل کلاهک هسته‌ای وجود دارد.

آگهی

کره شمالی روز شنبه در جریان رژه نظامی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره از یکی از بزرگترین موشک های بالستیک جهان رونمایی کرد.

یک کامیون ۱۱ چرخ این موشک قاره پیما را در جریان مراسم رژه نظامی در پیونگ یانگ حمل می کرد. موشک جدید کره شمالی از مدل قبلی موشک قاره پیمای این کشور بسیار بزرگتر به نظر می رسد.

حمل مدل قدیمی موشک های قاره پیمای کره شمالی در جریان مراسم روز شنبه با کامیون ۹ چرخ صورت گرفت.

برخی از تحلیلگران امور نظامی بر این باور هستند که اندازه بزرگتر این موشک می تواند به این معنا باشد که موشک جدید قادر به طی مسافتی طولانی تر و حمل کلاهک هایی قویتر است. در مقابل گروهی از کارشناسان نظامی هشدار داده اند که کره شمالی ممکن است تنها ماکتی از موشک در دست ساخت خود را نمایش داده باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
موشک بالستیک جدید کره شمالیAP Photo

با این حال آنچه مسلم به نظر می رسد این است که موشک جدید کره شمالی در صورت آزمایش موفقیت آمیز آن یکی از بزرگترین موشک های بالستیک جهان خواهد بود.

کره شمالی در سال ۲۰۱۷ هنگام آزمایش مدل قبلی موشک قاره پیمای خود ادعا کرده بود که امکان اصابت موشک آزمایش شده به هر نقطه ای از آمریکا با حمل کلاهک هسته ای وجود دارد.

هرچند کره شمالی در سال ۲۰۱۷ سه موشک قاره پیما را آزمایش کرد اما هنوز مشخص نیست که آیا پیونگ یانگ فناوری لازم برای حفاظت از کلاهک های هسته ای هنگام ورود دوباره موشک های قاره پیما به جو زمین را در اختیار دارد یا خیر.

کره شمالی از سال ۲۰۱۷ تاکنون هیچ موشک قاره پیمایی را آزمایش نکرده است.

مدل جدید موشک قاره پیمای کره شمالی به طور بالقوه می تواند در آینده قدرت امتیازگیری بیشتری به پیونگ یانگ در مذاکرات خلع سلاح هسته ای با آمریکا بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر کره‌شمالی از «حمایت مردم در این دوران دشوار» تشکر کرد

آلمان، روسیه و چین را به کارشکنی در بررسی تحریم‌ نفتی کره‌شمالی متهم کرد

«کیم به من چشمک زد، ترامپ گفت: برو کره شمالی، کار ما راه می‌افتد»