عملیات پلیس فرانسه علیه شبکه توزیع پورنوگرافی کودکان؛ ۶۱ نفر بازداشت شدند

پلیس فرانسه
پلیس فرانسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات فرانسه یکی از بازداشت‌شدگان یک مربی ورزشی است که در رختکن اماکن ورزشی از کودکان تصویربرداری می‌کرده است. یکی دیگر از مظنونان نیز به گفته پلیس فرانسه یک کارشناس رایانه است که به تجاوز جنسی به دختر ۱۴ ساله‌اش اعتراف کرده است.

آگهی

مقامات فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کردند که پلیس این کشور ۶۱ نفر را به ظن نقش آفرینی در یک شبکه توزیع اینترنتی تصاویر پورنوگرافی کودکان بازداشت کرده است.

به گفته آنها سه نفر از بازداشت شدگان متهم به تجاوز جنسی به کودکان در برابر دوربین هستند. این در حالی است که برخی از بازداشت شدگان هم به واسطه فعالیت حرفه‌ای خود با کودکان در تماس بوده‌اند.

پلیس فرانسه این افراد را که برخی از آنها آموزگار، واعظ مذهبی یا کارمند شهرداری هستند در جریان عملیات گسترده خود در فاصله بین روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه بازداشت کرد. کارآگاهان متخصص جرائم اینترنتی طی ماههای گذشته در حال تحقیق در مورد مبادله تصاویر حاوی پورنوگرافی کودکان روی اینترنت بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در جریان عملیات پلیس فرانسه صدها رایانه، دیسک سخت، رایانه لوحی (تبلت) و «فلش یو اس بی» توقیف شد. پلیس فرانسه همچنان در حال بررسی داده‌ها و تصاویر به دست آمده در جریان این عملیات است.

به گفته مقامات فرانسه یکی از بازداشت شدگان یک مربی ورزشی است که در رختکن اماکن ورزشی از کودکان تصویربرداری می‌کرده است. یکی دیگر از مظنونان نیز به گفته پلیس فرانسه یک کارشناس رایانه است که به تجاوز جنسی به دختر ۱۴ ساله‌اش اعتراف کرده است. 

بنا به اعلام پلیس، این فرد گفته است که تجاوز جنسی به دخترش را از زمانی که او ۹ ساله بوده آغاز کرده است. پلیس در منزل این مظنون بیش از ۱۱۰ هزار عکس و دو هزار ویدئو با محتوای مجرمانه یافته است.

همه بازداشت شدگان به جز یکی از آنها مرد هستند. تنها زنی که در جریان این عملیات بازداشت شده متهم است که به همراه شریک زندگی‌اش به تماشای ویدئوهای پورنوگرافی کودکان می‌نشسته است.

حدود ۶۰ دادستان هم اکنون مامور رسیدگی به پرونده این بازداشت شدگان شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا فرانسه در پی محدود کردن به اشتراک‌گذاری تصاویر فرزندان از سوی والدینشان در فضای مجازی است؟

ده‌ها نفر با چماق و میله آهنی به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله کردند

بقایای کودک دو و نیم ساله پس از ۹ ماه جستجو پیدا شد؛ چطور مرگ امیل سولی فرانسه را شوکه کرد؟