لیبی؛‌ کارگر اهل نیجریه زنده در آتش نفرت از مهاجران سوخت

مهاجران آفریقایی در سواحل لیبی
مهاجران آفریقایی در سواحل لیبی Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه مرد که حدود ۳۰ سال داشتند کارگاهی مملو از کارگران سیاهپوست را در منطقهٔ تاجوره، در حاشیهٔ طرابلس، پایتخت این کشور به آتش کشیدند

آگهی

یک کارگر اهل نیجریه روز چهارشنبه در آتشی که سه جوان لیبیایی در طرابلس برافروخته بودند زنده زنده سوخت.

وزارت کشور لیبی اعلام کرد سه مرد که حدود ۳۰ سال داشتند کارگاهی مملو از کارگران سیاهپوست را در منطقهٔ تاجوره، در حاشیهٔ طرابلس، پایتخت این کشور به آتش کشیدند. درحالی‌که بیشتر کارگران گریخته بودند، این سه جوان یک کارگر اهل نیجریه را بستند و سپس روی او گازوئیل ریخته و وی را آتش زدند.

فدریکو سودا،‌ مسئول سازمان بین‌المللی مهاجرت در لیبی نوشت: «این جوان را زنده سوزاندند. این هم یک جنایت احمقانهٔ دیگر علیه مهاجران در این کشور.»

همچنین در جریان این حمله، سه کارگر دیگر نیز دچار سوختگی‌ شده، برای درمان به بیمارستان منتقل شدند. وزارت کشور لیبی اعلام کرد هر سه مهاجم بازداشت شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر استفن دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل در امور مهاجران نیز اعلام کرد: «عاملان این حملهٔ شریرانه باید به‌دست قانون سپرده شوند. گویی باز هم لازم است تأکید کنیم که لیبی تا چه حد برای مهاجران و پناهجویان ناامن است و مقامات این کشور هنوز باید بسیار برای محافظت از این قشر آسیب‌پذیر تلاش کنند.»

لیبی پس از سقوط معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دچار آشوب شد. شمار بسیاری از مهاجران از سراسر آفریقا برای رساندن خود به اروپا ناگزیرند از لیبی بگذرند و در این کشور گرفتار می‌شوند. بسیاری از این مهاجران دچار سرنوشت‌های دردناک شده‌اند.

به گزارش آژانس مهاجران سازمان ملل، فقط از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون بیش از ۲۰۰ مهاجر در لیبی جان باخته‌اند و دست‌کم ۲۷۵ تن دیگر در آبهای ساحلی این کشور ناپدید شده‌اند. از این میان حدود ۹۵۰۰ تن نیز پس از تلاش برای عبور از مدیترانه به لیبی بازگردانده شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم ۱۴۰ پناهجو مسیر اروپا در آب‌های ساحلی سنگال غرق شدند

بلومبرگ: فائز سراج نخست وزیر لیبی استعفاء می‌دهد

حادثه‌ای دیگر برای کشتی حامل پناهجویان؛ دست کم ۴۵ نفر در سواحل لیبی جان باختند